Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” mposhti “Ferencvarosi” me 3:0

Foto: BTA

Në ndeshjen e raundit të dytë të grupit H në "Ligën e Evropës" skuadra bullgare “Lludogorec” е mposhti atë hungareze “Ferencvarosi” me 3:0. Bullgarët ishin mysafirë në Budapestë dhe kështu morën revansh të pjesshëm për humbjen nga hungarezët më herët gjatë këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, kur gjatë korrikut “Lludogorec” nuk arriti të fitojë asnjërën prej dy ndeshjeve kundër së njëjtës skuadre dhe prandaj përfundoi pjesëmarrjen e tij në turneun më prestigjioz të klubеve evropiane të futbollit. Tani “Lludogorec” është në krye të grupit H të "Ligës së Evropës" me aktiv të plotë prej 6 pikave. Pas bullgarëve rrenditet “Espanyol” (4), “Ferencvarosi” (1) dhe CSKA Moskë (0).


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e dytë në kampionatin në Akapullko

Kampioni I turneut të tenisit në Akapullko nga viti 2014 Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e dytë të edicionit të tij të sivjetshme. Në fillimin e garës nga kategoria ATR 500 bullgari, që është nën numrin 7, eliminoi pa problem tenistin Damir Džumhur..

botuar më 20-02-26 9.44.PD

Bullgaria refuzoi organizimin e Kampionatit Botëror të Hokejit për të rinj

Federata Bullgare e Hokejit në Akull njoftoi, se nuk do të organizojë Kampionatin Botëror të Hokejit për të rinj deri në 18 vjeç në divizionin e dytë të grupit B, i cili duhet të zhvillohej nga 23 deri më 29 mars në Sofje. Nga federata pranuan rekomandimet..

botuar më 20-02-25 5.47.MD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit në Akapulko

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun në Akapulko. Në garën me çifte ai dhe amerikani Taylor Fritzfituan në ndeshjen e raundit të parë kundër Marcus Daniell (Zelanda e Re) dhe Philipp Oswald (Austri)...

botuar më 20-02-25 10.17.PD