UEFA dënoi me gjobë Bashkimin Bullgar të Futbollit

Foto: Bashkimi Bullgar i Futbollit

UEFA doli me vendim për dënime pas skandalit racist në ndeshjen e eliminatoreve evropiane Bullgari – Angli (0:6) më 14 tetor në Sofje. Kombëtarja duhet të luajë dy ndeshjet e tjera në terren të vet në dyer të mbyllur. Përveç kësaj do të ketë dy vjet provë për sjelljen raciste të publikut. Centrali Evropian i Futbollit gjobon Bashkimin Bullgar të Futbollit me 75 000 euro për sjelljen e tifozëve në Stadiumin Kombëtar “Vasill Levski” në Sofje. Duhet të paguajmë edhe 10 000 euro të tjera për fishkëllimat në kohën e himnit britanik. Asociacioni Anglez i Futbollit u dënua me gjobë nga 5 000 euro për fishkëllimin e himnit bullgar.

Më shumë nga rubrika

Skuadra Bullgare e ATP Cup në Sidni (nga e majta në të djathtë): Grigor Dimitrov, Aleksandër Llazarov, Dimitër Kuzmanov, Aleksandër Donski dhe Adrian Andreev.

Skuadra bullgare e tenisit ra, por lindi yje të reja në Sidnej

Skuadra bullgare e tenisit ra, por lindi yje të reja në Sidnej Personalitetet e shkëlqyera jo vetëm se emocionojnë me shfaqjet e veta të shkëlqyera, por frymëzojnë me pasion dhe japin krahë. Katër djem bullgarë, të mbledhur dhe të..

botuar më 20-01-08 4.24.MD
Kombëtarja bullgare e volojbollit

Kombëtarja bullgare e volejbollit mundi Holandën në kualifikimet olimpike

Kombëtarja bullgare e volejbollit për meshkuj korri fitoren e dytë për kualifikimet olimpike në Berlin. Pas fitores me 3:2 mbi Francën më 6 janar, sot 7 janari, volejbollistët me trajner Silvano Prandi u imponuan mbi skuadrën e Holandës me 3:0 (25:19,..

botuar më 20-01-07 6.34.MD

Kombëtarja e volejbollit mposhti Francën

Kombëtarja bullgare e volejbollit për meshkuj mposhti skuadrën e Francës me rezultat 32 në garën e vet të parë prej kualifikimeve olimpike në Berlin. Për Francën kjo është humbja e pare pas suksesit kundër Serbisë me 3-0. Më herët kombëtarja..

botuar më 20-01-07 9.49.PD