“Lludogorec” ka nevojë për një pikë që të vazhdojë në Ligën e Evropës

Foto: arkiv

Skuadra “Lludogorec” arriti rezultat baras kundër CSKA-Moska në një ndeshje-revansh nga faza grupore e Ligës së Evropës. Në minutën e 68 “Lludogorec” shënoi një gol kundër Claudiu Keșerü. Në minutën e 76 skuadra ruse gjithashtu shënoi gol me goditjen e Fjodor Çalov. Kështu në raundin e gjashtë të fundit “shqiponjat” kanë nevojë për një pikë, që të klasifikohen në fazën e ardhshme. Kampioni i Bullgarisë e mirëpret skuadrën hungareze “Ferencvárosi”. Ndeshja midis dy skuadrave në Razgrad do vendosë se kush të jetë në vendin e dytë në grup. Skuadra “Espanyol” tashmë u klasifikua për fazën e eliminimit, sepse është në krye të grupit me 11 pika.

Më shumë nga rubrika

Kampioni Evropian Ergünal Sabri: Boksi është art

Ergünal Sabri-Ogi fitoi një kupë dhe medalje të artë për Bullgarinë në turneun memorial “Živorad Rajshiç Rajsha” zhvilluar në qytetin serb Shabac. Në turneun më 23-24 nëntor ai garoi për Skuadrën Kombëtare të Boksit. “ Morën pjesë vetëm..

botuar më 19-12-05 2.05.MD
Dimitër Berbatov

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov është në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov hyri në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United. Klasifikimi është i sajtit anglez talksport.com. Theksohet, se ish futbollisti i kombëtares bullgare është gol-mjeshtri i Ligës së Lartë për sezonin e viteve..

botuar më 19-12-03 10.18.PD
Kallojan Mahljanov - Kotooshu

Bojko Borisov: Kotooshu është ambasadori i vendit tonë dhe i BE-së

Kryeministri Bojko Borisov u takua me sportistin bullgar i sumos Kallojan Mahljanov – Kotooshu. “ Sumoja është një sport perandorak, më i njohuri në Japoni, kurse Kotooshu është ambasadori i Bullgarisë dhe i BE-së në këtë vend aziatik” – tha..

botuar më 19-11-28 11.55.PD