Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Borisov ndaj Michel: Evropa ka nevojë për një politikë të përbashkët për emigracionin

Kryeministri Bojko Borisov
Foto: BGNES

Bashkimi Evropian ka një rol kryesor për mirëmbajtjen e paqes dhe stabilitetin në regjion në kontekstin e krizës së migracionit. Duhet të vazhdojë thellimi i dialogut dhe veprimet e përbashkëta evropiane. Këtë e deklaroi Kryeministri Bojko Borisov këtë mëngjes para Presidentit të Këshillit Evropian Charles Michel para se të niset nga Sofja për në Ankara. Borisov theksoi se Evropa ka nevojë për një politikë të përbashkët për migrantët, për vendime të ngutshme, të cilat mund të arrihen vetëm po të ketë dialog me të gjitha palat e prekura, përfshi këtu dhe Turqinë.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita 362

Nis nga puna regjistri elektronik për vaksinimin kundër Covid-19 Regjistri i vetëm për ata që dëshirojnë të vaksinohen do të jetë i hapur më 4 mars në orën 5 pasdite, por ora e parë për të cilën mund të regjistrohemi është për 11 mars. Kjo u..

botuar më 21-03-04 5.55.MD

Nis nga puna regjistri elektronik për vaksinimin kundër Covid-19

Regjistri i vetëm për ata që dëshirojnë të vaksinohen do të jetë i hapur më 4 mars në orën 5 pasdite, por ora e parë për të cilën mund të regjistrohemi është për 11 mars. Kjo u bë e qartë gjatë prezantimit të platformës së krijuar nga "Shërbimet e..

botuar më 21-03-04 5.03.MD

Udhëheqësit e shtetit nga e gjithë bota përgëzuan bullgarët me rastin e Festës Kombëtare - 3 Marsit

Presidenti Rumen Radev mori letra urimi nga krerët e shteteve në të gjithë botën me rastin e Festës Kombëtare të Bullgarisë - 3 Marsit, njofton qendra e shtypit pranë presidencës. Midis tyre janë urimet nga Presidenti i Federatës Ruse Vlladimir..

botuar më 21-03-04 3.33.MD