Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Skuadra e futbollit Levski kërkon tifozë për pjesëmarrje në e-football

Foto: levski.bg

Më 11 prill Klubi i futbollit “Levski” bashkë ne ESL – një nga kompanitë më të mëdha për sporte elektronike në botë, fillon e-turneun e parë në Bullgari për të përcaktuar lojtarët më të mirë në FIFA20ndër tifozët e klubit.

Dy fituesit zyrtarisht do të bëhen pjesë e skuadrës së klubit të futbollit në “e-sports”. Projekti është frymëzuar nga dëshira e klubit për të bashkëpunuar sa mi mirë me “kapitalin e vet më të vlefshëm” – publiku. Në kohën kur nuk mund të jemi në stadium, mund të vazhdojmë të fitojmë ndeshje dhe jashtë fushës së futbollit, janë të bindur nga “Leski”.

Turneu, i cili do të transmetohet online, është hapur për regjistrime në sajtin e klubit: esl.gg/levskisofia-goes-esports.


Më shumë nga rubrika

Vasill Bozhkov

Anketa e Vasill Bozhkovit për të ardhmen e KF “Levski”

25 mijë tifozë votuan në anketën e organizuar nga biznesmeni Vasill Bozhkov, i cili po i fshihet drejtësisë bullgare në Dubai.  Në profilin e tij në Facebook të mërkurën ai pyeti në se tifozat e skuadrës janë dakord me përcaktimin e pronarit të ri të..

botuar më 20-05-21 11.17.PD

Përshëndetje për Ditën e Sportit Bullgar

17 maj është Dita e Sportit Bullgar. Përshëndes të gjithë sportistët bullgarë, trajnerët e tyre, të gjithët që ia kanë kushtuar jetën e vet sportit. U uroj atyre shëndet dhe suksese" , tha Ministri i sportit Krasen Kralev në adresën e tij..

botuar më 20-05-17 12.09.MD

Dritë jeshile për kampionatet e futbollit që nga 5 qershori

Ministri i rinisë dhe sportit Krasen Kralev lëshoi një urdhëresë, me të cilën më 5 qershor lejohet rifillimi i kampionateve të futbollit në Bullgari – ai i Ligës së Parë dhe ai i Ligës së Dytë profesionale. Ndeshjet do të luhen pa publik. Më 15..

botuar më 20-05-14 4.35.MD