Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

UEFA kërkon përfundimin e kampionatit bullgar të futbollit

Foto: EPA/BGNES

Bullgaria mund të humbë mundësinë për të marrë pjesë në turnetë evropiane gjatë 2021-ës, në se kompeticioni i ligës së parë nuk përfundon. Këtë e shkroi UEFA në sqarimin e dërguar deri tek 55 shtetet anëtare.

Jemi të bindur se futbolli mund të ristartojë gjatë muajve të ardhshme në përputhje me kërkesat e autoriteteve lokale dhe çdo ndërprerje e turneve kombëtare, thuhet në letrën e marrë në Bashkimin Bullgar të Futbollit.

Zëvendës presidenti i Bashkimit Bullgar të Futbollit Atanas Furnaxhiev disa herë kërkoi që skuadra „Lludogorec” të shpalet fituese para përfundimit të kampionatit në  bazë të rezultateve të arrituar deri në këtë moment.  


Më shumë nga rubrika

Vasill Bozhkov

Anketa e Vasill Bozhkovit për të ardhmen e KF “Levski”

25 mijë tifozë votuan në anketën e organizuar nga biznesmeni Vasill Bozhkov, i cili po i fshihet drejtësisë bullgare në Dubai.  Në profilin e tij në Facebook të mërkurën ai pyeti në se tifozat e skuadrës janë dakord me përcaktimin e pronarit të ri të..

botuar më 20-05-21 11.17.PD

Përshëndetje për Ditën e Sportit Bullgar

17 maj është Dita e Sportit Bullgar. Përshëndes të gjithë sportistët bullgarë, trajnerët e tyre, të gjithët që ia kanë kushtuar jetën e vet sportit. U uroj atyre shëndet dhe suksese" , tha Ministri i sportit Krasen Kralev në adresën e tij..

botuar më 20-05-17 12.09.MD

Dritë jeshile për kampionatet e futbollit që nga 5 qershori

Ministri i rinisë dhe sportit Krasen Kralev lëshoi një urdhëresë, me të cilën më 5 qershor lejohet rifillimi i kampionateve të futbollit në Bullgari – ai i Ligës së Parë dhe ai i Ligës së Dytë profesionale. Ndeshjet do të luhen pa publik. Më 15..

botuar më 20-05-14 4.35.MD