Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bujqit pa përkrahje nuk do të përballojnë krizën

Desisllava Taneva
Foto: BGNES

Bujqit pa përkrahje nuk do të përballojnë krizën. Për mua është me rëndësi që fermerët të shpëtohen dhe të mos shikojmë se si ata hedhin prodhim bullgar me cilësi. Këtë e tha ministrja e bujqësisë Desisllava Taneva duke iu përgjigjur kritikave të zinxhirëve tregtarë pas vendosjes së kërkesës për rritjen e detyrueshme të sasisë së produkteve bullgare në to.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 357

Rimëkëmben imunizimet sipas planit të vaksinimit Imunizimet në katër fazat e para të planit të vaksinimit do të rimëkëmben ndoshta nesër, njoftoi për BNR drejtorit i spitalit “Pirogov” prof. Asen Balltov. “Korridoret e gjelbra” do të..

botuar më 21-02-27 5.30.MD

Qeveria ka harxhuar më shumë mjete gjatë shkurtit në krahasim me muajin e kaluar

Qeveria ka përshpejtuar shpenzimet në shkurt në krahasim me muajin e mëparshëm, u bë e qartë nga raporti mbi gjendjen e thesarit në janar. Shpenzimet për masat ekonomiko-sociale, 50 levat (25 euro) shtesë për pensionet në dy muajt e parë të..

botuar më 21-02-27 4.01.MD

Transportuesit kërcënojnë me bllokim të lëvizjes në PKK “Kullata”

Kompanitë e vogla të mallrave po pësojnë humbje serioze për shkak të testimit të shoferëve të kamionëve të imponuar nga autoritetet greke në pikën e kalimit kufitar “Kullata-Promahon”. Pakënaqësia u përshkallëzua dhe mund të kalojë në një..

botuar më 21-02-27 3.07.MD