Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shumica e bullgarëve janë skeptikë për daljen nga kriza

Foto: arkiv

Një studim i agjencisë “Trend” konstatoi se 57% e bullgarëve kanë qëndrim pesimist ndaj zhvillimit të ekonomisë gjatë vitit të ardhshëm.

Pjesa dërmuese (31%) pohojnë se do të ketë nevojë për më shumë se një vit, që të kthehemi tek mënyra normale e jetesës, ndërsa 9% deklarojnë se kjo nuk do të ndodhë kurrë.

68 % shënojnë se do të shqetësoheshin në vende, ku ka shumë njerëz.

Më shumë nga rubrika

Në bujqësinë bullgare me sukses aplikohen teknologjitë për të thithur karbonin në tokë

Në kultivimin e drithërave dhe kulturave industriale në Bullgari po aplikohen gjithnjë e më me sukses teknologjitë për të thithur karbonin në tokë. Sipas Zëvendësministrit të Bujqësisë Momçill Nekov, i cili po merr pjesë në Forumin Botëror të Ushqimit..

botuar më 22-01-28 8.10.MD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën në mëngjes temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 6 deri në minus 1 gradë, në zonat e larta të Bullgarisë Perëndimore deri në minus 9, në Sofje rreth minus 6 gradë. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare nga perëndimi e..

botuar më 22-01-28 7.50.MD

Kirill Petkov u takua me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së

Kryeministri Kirill Petkov u takua me ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian. Biseda ishte me iniciativën e Ambasadores së Francës në Bullgari Florence Robin, vendi i së cilës mban presidencën e BE-së. Këtë e njoftoi shërbimi për shtyp..

botuar më 22-01-28 7.37.MD
Подкасти от БНР