Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Partia Socialiste Bullgare kërkoi mbrojtjen e deputetëve nga terrori elektronik

Valeri Zhabljanov
Foto: BTA

“Po ngul këmbë që udhëheqja e Parlamentit të bëjë çmos që të ndërpritet terrori elektronik kundër deputetëve, diskreditimi i tyre nga televizionet dhe mjetet e tjera të informacionit”, bëri thirrje në Parlament deputeti nga “Partia Socialiste Bullgare për Bullgarinë” Valeri Zabljanov.

Rasti për këtë u bënë reportazhet në sallën plenare, ku u prezantuan deputetë pa maska në kundërshtim të kërkesës për mbajtjen e maskave në ambiente të mbyllura.

“Mbajtja e maskave nuk është vetëm një rekomandim, por është e detyrueshme! Le të mos abuzojmë me këtë”, bëri thirrje Kryetari i partisë GERB Emill Hristov.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 357

Rimëkëmben imunizimet sipas planit të vaksinimit Imunizimet në katër fazat e para të planit të vaksinimit do të rimëkëmben ndoshta nesër, njoftoi për BNR drejtorit i spitalit “Pirogov” prof. Asen Balltov. “Korridoret e gjelbra” do të..

botuar më 21-02-27 5.30.MD

Qeveria ka harxhuar më shumë mjete gjatë shkurtit në krahasim me muajin e kaluar

Qeveria ka përshpejtuar shpenzimet në shkurt në krahasim me muajin e mëparshëm, u bë e qartë nga raporti mbi gjendjen e thesarit në janar. Shpenzimet për masat ekonomiko-sociale, 50 levat (25 euro) shtesë për pensionet në dy muajt e parë të..

botuar më 21-02-27 4.01.MD

Transportuesit kërcënojnë me bllokim të lëvizjes në PKK “Kullata”

Kompanitë e vogla të mallrave po pësojnë humbje serioze për shkak të testimit të shoferëve të kamionëve të imponuar nga autoritetet greke në pikën e kalimit kufitar “Kullata-Promahon”. Pakënaqësia u përshkallëzua dhe mund të kalojë në një..

botuar më 21-02-27 3.07.MD