Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Turistët në Sllënçev Brjag janë më pak se sa personeli

Foto: BULFOTO

Në Sllënçev Brjag turistët e huaj janë kryesisht nga Polonia, Rumania, Çekia dhe Hungaria. Disa prej pronarëve janë të shqetësuar se nuk do të punojnë deri në fund të sezonit për shkak të numrit të ulët të turistëve. Në kompleksin më të madh pushimor bregdetar bullgar punojnë afro 40 hotele dhe numri i personelit tejkalon atë të turistëve. Shezlongjet dhe çadrat në plazh janë boshe.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 402

Bullgarët janë të ndarë sa i përket idesë për “pasaportat e vaksinimit” Bullgarët janë ende të ndarë në lidhje me idenë e të ashtuquajturve "pasaporta vaksinimi", nëpërmjet të cilëve Bashkimi Evropian ka në plan të rimëkëmbë udhëtimin e lirë dhe..

botuar më 21-04-13 6.04.MD

Bullgaria – e shqetësuar për vaksinën Johnson & Johnson

"Ne jemi të shqetësuar për raportet e sotme nga SHBA-ja në lidhje me vaksinën Johnson & Johnson. Presim që të kemi një vendim në fund të ditës, pasi Agjencia Evropiane e Barnave shpalli qëndrimin e vet." Këtë e ka deklaruar Ministri i Shëndetësisë..

botuar më 21-04-13 5.33.MD

Në Varna refuzuan të vaksinohen me AstraZeneca

Mjekët e përgjithshëm në qytetin Varna konstatuan refuzim në masë të vaksinimit me preparatin e AstraZeneca. Pas informatave të përhapura për ndërlikime pas vaksinimit njerëzit preferojnë të presin furnizimet e vaksinës Pfizer. "Nuk ka qartësi..

botuar më 21-04-13 3.59.MD