Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox xhiron një film në Bullgari

Foto: EPA/BGNES

Aktorja e Hollivudit Megan Fox është në Bullgari tashmë më se dy javë. Ylli merr pjesë në xhirimin e filmit “Till Death” në studion kinematografike “Nju Bojana”. Aktorja 34 vjeçe luan rolin e Emës, e cila përpiqet të shpëtohet nga vrasësit.

Producenti i filmit është Millennium Media. Skenaristi është Jason Carvey.

Xhirimi i filmit duhej të fillonte në pranverë, por për shkak të koronavirusit xhirimet u vonuan.

Fox shënon në profilin e saj në Instagram se është në Bullgari. Fansat e saj gëzohen se e kanë parë në qendër të Sofjes dhe se janë fotografuar së bashku.


Më shumë nga rubrika

Xhon Atanasov dhe një kopje e kompjuterit elektronik të Atanasov-Berry

Mbushen 120 vjet nga lindja e shpikësit të kompjuterit të parë elektronik

Krijuesi i kompjuterit të parë elektronik me memorie rigjeneruese është shpikësi i famshëm me origjinë Bullgare Xhon Vinsent Atanasof (John Vincent Atanasoff). Ai  lindi më 4 tetor të vitit 1903, pranë Hamilton, Nju Jork. Babai i tij, Ivan..

botuar më 23-10-04 6.15.PD
Stefani Stançeva

Një shkencëtare bullgare nga Harvardi fitoi një çmim prestigjioz ndërkombëtar

Stefani Stançeva, profesore e ekonomisë politike në Universitetin e Harvardit, është një nga dy shkencëtarët që fituan çmimin prestigjioz ndërkombëtar Bright Mind Award të këtij viti. Çmimi do t'i dorëzohet asaj në një ceremoni në Berlin më 14..

botuar më 23-10-02 10.06.PD

Zhan Shejtanov – njeriu që mban në zemër Sozopollin

Sozopoll është një vend me histori të lashtë , mikpritës i festivalеve vjetore të artit "Apollonija" , një muzë për artistët bullgarë. Një nga personalitetet emblematike në qytetin e Detit të Zi është padyshim muzikanti Zhan Shejtanov. Këngëtar,..

botuar më 23-09-23 1.10.MD