Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bojko Borisov: "Mafia dëshiron të rrëzojë qeverinë"

Bojko Borisov
Foto: Facebook/@ Boyko Borissov

Mafia është ajo e cila tani dëshiron të rrëzojë qeverinë. Bixhozi, kontrabanda, të gjithë janë në rrugën kundër neve. Kjo më jep arsye që të mos japim dorëheqje.” Këtë e tha kryeministri Bojko Borisov në një transmetim në rrjetet sociale realizuar gjatë inaugurimit të një qendre të re për fëmijë me sëmundje onkologjike në fshatin Opicevet.

Herën e radhës kryeministri theksoi, se protestuesit kërkojnë dorëheqjen e qeverisë pa propozuar ndonjë alternativë, pa pasur njerëz mjaftë të përgatitur të cilët të jenë në gjendje të qeverisin shtetin. Ai shtoi se qeveria vazhdon të punojë në mënyrë aktive.


Më shumë nga rubrika

GERB nuk ka frikë nga qeveria teknike

GERB do të jetë shumë i përgjegjshëm në formimin e një qeverie të re për shkak të votuesve që mbështetën partinë. Kjo u deklarua nga Kryeministri Bojko Borisov në mbledhjen e fundit të qeverisë para betimit të Parlamentit të ri . "Le të jenë..

botuar më 21-04-14 11.58.PD

Po kërkohet çelësi për formimin e një shumice qeverisëse

Pasi sot Fletorja Zyrtare publikoi rezultatet e zgjedhjeve parlamentare si dhe emrat e deputetëve, kurse Kreu i Shtetit Rumen Radev lëshoi një dekret për thirrjen Legjislaturës së 45-të Kuvendit Popullor më 15 prill, vëmendja jonë u është drejtuar..

botuar më 21-04-13 3.14.MD

Ngjarjet me adresë ballkanike

Takim Bashkim Evropian-Turqi: Premtime për Erdoganin, pa kolltuk për von der Layen   Premtime për një angazhim të ri të Bashkimit Evropian ndaj Turqisë dhe një problem protokolli, i cili shkaktoi kritika dhe shaka, shënuan takimin e..

botuar më 21-04-09 3.06.MD