Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tri PCR teste për lojtaret bullgare të badmintonit para një turneu në Danimarkë

Gabriela/në të majtë/ dhe Stefani përshëndesin njëra-tjetrën pas një pike të fituar
Foto: BGNES

Tri PCR teste për Covid-19 do të duhet të bëjnë Linda Zeqiri dhe motrat Stefani dhe Gabriela Stoevi përpara pjesëmarrjes së tyre në turneun e fortë ndërkombëtar në badminton nga "World Tour Super 750" në Odenzë të Danimarkës me një fond dekorimi 750 000 dollarë. Gjatë mbërritjes për në turneun, i cili do të zhvillohet nga data 13 deri më 18 tetor ato do të duhet të tregojnë një PCR test negativ, të bërë 24 orë më parë. Në aeroport përsëri do t'i nënshtrohen një PCR testi. Kurse një test i tretë  do t'u bëhet gjatë mbërritjes në hotel. Gjatë një testi negativ sportistet do të duhet të mbeten 24 orë nën një karantinë në dhomat e hotelit, pas së cilës do të kenë të drejtë të fillojnë përgatitjen e vet në sallë. Informata është e Radios Kombëtare Bullgare.


Më shumë nga rubrika

42 sportistë do të mbrojnë nderin e Bullgarisë në Lojërat Olimpike

Atletë elitarë nga e gjithë bota sot do të valëvitin flamujt kombëtar të atdheut të tyre, që të tregojnë epërsinë e frymës olimpike. Pavarësisht se është e shtyrë me një vit, për shkak të pandemisë nga koronavirusi, “Tokio 2020” do të ketë jetën e..

botuar më 21-07-23 11.12.PD

Ndeshjet e para të bullgarëve në Ligën Evropiane të Konferencave

Në Sofje, CSKA përfundoi me rezultat 0:0 në ndeshjen me skuadrën e Letonisë "Liepaja" në një ndeshje të raundit të dytë kualifikues të turneut evropian "Liga e Konferencave". Pas ndeshjes, mbështetësit e pakënaqur të CSKA sulmuan menaxherin Stojço..

botuar më 21-07-23 10.49.PD

Polina Trifonova u bë bullgarja e tretë, e cila do të garojë në pingpong në Lojërat Olimpike

Polina Trifonova gjithmonë do të dëgjojë shpërthimet nga bombat që bien mbi aeroportin në Donetsk. Në ditën fatkeqe 26 maj 2014 ajo mori disa vendime - të largohet nga qyteti ukrainas, ku kaloi 13 vjet prej jetës së saj, të kthehet në atdhe dhe..

botuar më 21-07-23 7.15.PD