Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Hokeisti bullgar Aleksandër Georgiev nënshkroi kontratë me New York Rangers

Aleksandër Georgiev
Foto: dunavmost.com

Aleksandër Georgiev nënshkroi një kontratë të re me skuadrën e Ligës Kombëtare të Hokejit New York Rangers, bëri të ditur Associated Press, cituar nga BTA. Kështu ai bëhet bullgari i vetëm deri tani në historinë e Ligës Kombëtare të Hokejit. Aleksandër Georgiev do të marrë 2.425 mln dollarë në vit.

Pritet që gjatë stinës së ardhshme ai të jetë portier i dytë.

Më shumë nga rubrika

Antëni Ivanov

Notari bullgar Antëni Ivanov me fitore në 200 metra flutur

Notari bullgar Antëni Ivanov fitoi 200 metra flutur në turneun e fortë në Greensboro (Karolina e Veriut, SHBA) dhe regjistroi kohën e tretë në klasifikimin e kombinuar të notit US Open. Garat në pishinë të madhe mbahen njëkohësisht në nëntë..

botuar më 20-11-16 10.28.PD

Sumisti bullgar Aoijama me fitore të tretë të radhës në Tokio

Sumisti bullgar Daniell Ivanov-Aoijama mundi japonezin Sadanoumi në dyluftimin e raundit të tetë në Turneun klasik të fundit për këtë sezon në Pallatin Kokugikan në Tokio, njoftoi BGNES. Bashkatdhetari ynë, i njohur me nofkën “Mali i kaltër”  e shtyu..

botuar më 20-11-15 2.11.MD
Grigor Dimitrov

Bullgari Grigor Dimitrov është i 18-ti në Ranglistën Botërore të Tenistit

Tenisti më i mirë i Bullgarisë te meshkujt Grigor Dimitrov avancoi me dy vende në ranglistën botërore dhe tashmë është i 18-ti. Në turneun në Vjenë ai arriti çerekfinalet dhe grumbulloi një aktiv nga 2 260 pika. Gjatë javës Dimitrov nuk u përfshi..

botuar më 20-11-02 1.28.MD