Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një bullgar u bë i pestë në Kampionatin Botëror të Bodibilldingut

Nikollaj Jonçev u klasifikua në vendin e pestë në kategorinë “Klasik Fizik” në moshën deri në 23 vjeç në Kampionatin Botëror të Bodibilldingut në Cluj të Rumanisë.

Para kësaj bullgari u bë kampion në Kampionatin Shtetëror të Bodibilldingut dhe Fitnessit te ne. Nikollaj ka fituar gjithashtu një sërë garash republikane dhe ndërkombëtare të xhudos dhe sambos.

Sportisti i ri punon gjithashtu si trajner i xhudos dhe sambos për fëmijë.

Antoaneta Kostadinova me medaljen e parë olimpike për Bullgarinë - në qitje

Antoaneta Kostadinova fitoi medaljen e parë për Bullgarinë në Lojërat Olimpike në Tokio . Qitësja jonë sportive fitoi medalje të argjendtë në disiplinën qitje në 10 metra me një pistoletë ajrore. Për Kostadinovën kjo është medalja e parë në..

botuar më 21-07-25 12.17.MD

42 sportistë do të mbrojnë nderin e Bullgarisë në Lojërat Olimpike

Atletë elitarë nga e gjithë bota sot do të valëvitin flamujt kombëtar të atdheut të tyre, që të tregojnë epërsinë e frymës olimpike. Pavarësisht se është e shtyrë me një vit, për shkak të pandemisë nga koronavirusi, “Tokio 2020” do të ketë jetën e..

botuar më 21-07-23 11.12.PD

Ndeshjet e para të bullgarëve në Ligën Evropiane të Konferencave

Në Sofje, CSKA përfundoi me rezultat 0:0 në ndeshjen me skuadrën e Letonisë "Liepaja" në një ndeshje të raundit të dytë kualifikues të turneut evropian "Liga e Konferencave". Pas ndeshjes, mbështetësit e pakënaqur të CSKA sulmuan menaxherin Stojço..