Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Banka Popullore Bullgare lëshon një monedhë të artë përkujtimore “Krishtlindjet”

Foto: bnb.bg

Që nga data 7 dhjetor 2020 Banka Popullore Bullgare vë në qarkullim një monedhë të artë përkujtimore “Krishtlindjet” nga seria “Ikonografia Bullgare”. Nga institucioni njoftojnë se çmimi i monedhës është 1300 leva (664.68 euro). Ajo do të mund të blihet në Bankën Popullore Bullgare.


Më shumë nga rubrika

Ulje minimale në numrin dhe përqindjen e infeksioneve të reja Covid

4522 persona u infektuan rishtazi me koronavirus në vend në 24 orët e fundit. 18 për qind e 25 040 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit coronavirus.bg. 85.60 për qind e pacientëve të sapo diagnostikuar nuk janë vaksinuar. Krahasuar me..

botuar më 21-10-21 9.04.PD

Kërkesa për një certifikatë të gjelbër është në fuqi që nga 21 tetori

Urdhri i Ministrit të Shëndetësisë Stojço Kacarov hyri në fuqi në orën 00.00 të 21 tetorit. Sipas tij vendoset një kërkesë për një “certifikatë të gjelbër” për Covid-19. Certifikata do të jetë e nevojshme për të hyrë në dyqane të mëdha tregtare..

botuar më 21-10-21 5.05.PD

Parashikimi i motit për 21 tetorin

Të enjten do të jetë kryesisht me diell, deri në mesditë në viset e ulëta dukshmëria mund të zvogëlohet, por shpejt do të përmirësohet. Temperaturat maksimale ditore do të arrijnë midis 17 dhe 22 °, për Sofjen - deri në 19. Mbi bregdetin e..

botuar më 21-10-20 8.10.MD