Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Ka një popull të tillë” do ta kthejnë mandatin për formimin e qeverisë

Antoaneta Stefanova
Foto: BGNES

"Propozimi ynë për kryeministër është kampionia botërore e shahut Antoaneta Stefanova. Ajo ka arsim ekonomik dhe flet pesë gjuhë," tha udhëheqësi i grupit të dytë parlamentar më të madh të partisë.

“Sigurisht, Antoaneta Stefanova do ta kthejë mandatin menjëherë. Menjëherë. Në sekondë. Për shkak se "Ka një popull të tillë" nuk ka numrin e duhur të deputetëve ose partnerëve për të formuar një qeveri, një qeveri të qëndrueshme. Mbështetja e ofruar është nga subjekte politike që janë të dëmshëm, lakmitarë, të cilët janë provuar se janë të kompromentuar. Dhe kjo nuk është mbështetje, por varësi, " tha Trifonov.


Më shumë nga rubrika

Bregu jugor i Detit të Zi është plot me turistë pothuajse 100%

Qytetet detare në bregdetin jugor të Detit të Zi janë pothuajse 100% të plota dhe çmimet e fjetjes janë rritur me gati 20% që nga fillimi i korrikut, pasi u konstatua interes i shtuar për detin bullgar, njoftoi BGNES. Operatorët turistikë e..

botuar më 21-07-27 4.34.MD

Po rritet fluksi i migrantëve në kufijtë me Turqinë dhe Greqinë

Janë kapur katër herë më shumë migrantë të paligjshëm sesa në vitin 2020 në 6 muajt e parë të këtij viti, tha Policia Kufitare për BNR. Gjatë kësaj periudhe autoritetet kufitare kanë parandaluar kalimin e gati 8 300 migrantëve të paligjshëm..

botuar më 21-07-27 2.27.MD

Ngritën flamurin bullgar në anijen "Shenjtorët Kiril dhe Metodi"

Në Varna aktorja Maria Bakallov a u bë kumbara e anijes së parë kërkimore ushtarake b ullgare. Ai e ka emrin e vëllezër ve të shenjtë Kirili dhe Metodi. Anija me numër bordi 421 është pronësi e një konsorciumi midis Shkollës..

botuar më 21-07-27 11.58.PD