UEFA dhe FIFA pyesin se si Borisllav Mihajllov u kthye në krye të Bashkimit Bullgar të Futbollit

Borisllav Mihajllov
Foto: BGNES

Selitë e futbollit botëror dhe të atij evropian FIFA dhe UEFA kërkuan një shpjegim nga Bashkimi Bullgar i Futbollit, se si kryetari i dorëhequr Borisllav Mihajllov u kthye në postin e tij para zhvillimit të kongresit të jashtëzakonshëm të Bashkimit të miratuar nga Cyrihu. "Ne po ju shkruajmë në sfondin e lajmeve të fundit se Mihajllov e ka tërhequr dorëheqjen si president i Bashkimit Bullgar të Futbollit, të cilën ai e kishte paraqitur në tetor 2019, dhe tani, pas miratimit nga komiteti ekzekutiv, e ka zënë përsëri postin. Në veçanti, ju lutemi të sqaroni se cilat janë dispozitat e Statutit të Bashkimit Bullgar të Futbollit ose të legjislacionit përkatës kombëtar në bazë të të cilave komiteti ekzekutiv pretendon se ka vendosur të miratojë dorëheqjen e tërhequr ", thuhet në pyetje.

Më shumë nga rubrika

Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova shkon në finalet e kualifikimeve të Wimbledon

Reketa e parë e Bullgarisë në tenisin e grave, Cvetana Pironkova, mundi Naiktha Bains të Britanisë me 6-1, 6-2 pas 54 minutash lojë. Kështu bullgarja u kklasifikua në raundin e fundit të kualifikimeve të Wimbledon. Cveti përfundoi me 11..

botuar më 21-06-24 9.01.MD

Në Sofje po fillon gara ndërkombëtare e gjimnastikës estetike grupore

Nga 24 deri më 27 qershor, në "Arena Armeec" në Sofje, do të mbahet Kampionati Botëror i Gjimnastikës Estetike Grupore për gra dhe vajza me një turne ndërkombëtar shoqërues. Në dy ditët e para 10 ekipe bullgare do të konkurrojnë me skuadra të..

botuar më 21-06-24 6.05.PD
Cvetana Pironkova

Fillim i mirë për tenisten tonë Cvetana Pironkova në Wimbledon

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova u kualifikua lehtësisht në raundin e dytë të kualifikimeve për Wimbledon, në Londër, në pjesëmarrjen e saj të 14-të në turneun Grand Slam. Raketa jonë e parë mundi në 6 minuta me 6: 1, 6: 0 amerikanen Usue..

botuar më 21-06-23 4.26.MD