Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

No more – hiti i ri i këngëtares Poli Genova

Foto: Facebook /Poli Genova

Poli Genova, një nga këngëtaret më të suksesshme të muzikës pop bullgare, prezantoi këngën e saj më të re No more. Interpretuesja e hiteve “Në inat”, “Ditë të kripura”, If Love Was a Crime etj., e lidhim me vendin prestigjioz të katërt të cilën ajo e fitoi në Konkursin e Evrovizionit në vitin 2016. Një vit më parë ajo ishte drejtuese e Evrovizionit të Fëmijëve që u zbulua në Bullgari dhe kështu fitoi popullaritet ndër fansat e konkursit në të gjithë botën.

Në këngën e re No more Poli Genova tregon historinë e vet të dashurisë. Kënga është në stilin disko-fënk dhe iu përgjigjet tendencave më të reja të skenës muzikore botërore. No more u krijua nga ekipi i cili qëndron prapa hiteve të këngëtares Last Night dhe How  we end up, që pushtuan top klasifikimet vendëse dhe të huaja. Autor i muzikës është kompozitori i njohur dhe producent naBBoo dheR&Bdhe pop interpretuesjaRomy Dya, e njohur për publikun me këngën So Far Awaynë bashkëpunim me David Guetta и Martin Garrix. Pjesëmarrës kryesor në videon e këngës është miku i Poli – Xhouzef, i cili debuton para kamerës. Regjisor i videos është Pavllin Ivanov më i njohur si Bashmotion.


“Ky është një projekt shumë personal dhe i veçantë për mua. Shpresoj që historia që tregojmë të frymëzojë të gjithë të rizbulojnë lirinë e tyre dhe të kujtojmë të vlerësojmë të dashurit tanë, duke shijuar momentet e vogla me ta. Ifalënderoj ekipit të mrekullueshëm që qëndron prapa No More. Shpresoj që kënga të sjellë emocione të mrekullueshme verore për të gjithë“, tha Poli Genova.

Kënga No More është vetëm një nga surprizat e shumta që këngëtarja po përgatit për koncertin e saj të parë solo më 30 korrik në Teatrin Antik në qytetin Plovdiv. Shfaqja mban emrin simbolik „#1“ dhe do t’i ofrojë publikut një shou unike.Redaktore: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova

Më shumë nga rubrika

Mario Hossen

Mario Hossen, Aleksandër Zemcov dhe Filarmonia e Londrës me koncerte në Spanjë

Violinisti bullgar Mario Hossen   është solist në dy koncerte të Filarmonisë së Londrës - më 19 dhe 20 tetor, në Madrid dhe Barcelonë. Dirigjenti është Aleksandër Zemcov , i njohur dhe i dashur nga publiku bullgar, me shumë shfaqje në vendin..

botuar më 21-10-19 12.46.MD

Nikolai Badinski – frymëzuar nga Levski, Haydn dhe Messien

Forumi “Muzika e re bullgare” (4.10 – 27.10), organizuar nga Lidhja e Kompozitorëve Bullgarë, sivjet prezanton vepra të dhomës të artistëve të brezave të ndryshëm. Në afishen lexojmë emrat e disa kompozitorëve bullgarë, karriera e të cilëve..

botuar më 21-10-18 5.41.MD

Muzika me ansamblet e BNR-s në një ekspozitë kineze në internet

Një mbrëmje bullgare me ansamblet e Radios Kombëtare Bullgare (BNR) do të mbahet të hënën (18.10.21) në mbrëmje në Ekspozitën Ndërkombëtare të Muzikës IMX, e organizuar nga kompania kineze e muzikës KANJIAN dhe me mbështetjen e organizatave..

botuar më 21-10-18 3.42.MD