Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ndeshjet e para të bullgarëve në Ligën Evropiane të Konferencave

Foto: Pixabay

Në Sofje, CSKA përfundoi me rezultat 0:0 në ndeshjen me skuadrën e Letonisë "Liepaja" në një ndeshje të raundit të dytë kualifikues të turneut evropian "Liga e Konferencave". Pas ndeshjes, mbështetësit e pakënaqur të CSKA sulmuan menaxherin Stojço Stoillov dhe policia duhej të ndërhynte.

Si nikoqir, “Llokomotiv” Plovdiv fitoi 1:0 kundër Sllovakisë në një ndeshje të raundit të dytë të turneut. Goli erdhi një minutë para përfundimit të kohës së rregullt. Arbitri kryesor i ndeshjes, francezi Karim Abed, u dëmtua dhe u detyrua të linte fushën, duke u zëvendësuar nga gjyqtari rezervë.

“Arda” Kërxhali humbi nga skuadra e Izraelit “Apoel Beer Sheva” me rezultat 0:2 në një ndeshje të raundit të dytë paraprak të Ligës së Konferencave. Ky ishte debutimi i ekipit bullgar në turnetë evropianë.

Më shumë nga rubrika

Viktorija Tomova

Viktorija Tomova kapërceu Cvetana Pironkova dhe përsëri u bë raketa e parë në Bullgari

Viktorija Tomova është përsëri raketa e parë e Bullgarisë pas përfundimit të Kampionatit të Hapur të SHBA-së US Open. Tomova u ngjit dy vende në pozitën e 115-të në botë me 725 pikë. Numri i deritanishëm 1 i bullgarëve - Cvetana Pironkova, e cila..

botuar më 21-09-13 6.21.MD
Martin Choy

Bullgari Martin Choy është kampioni evropian i motoçiklizmit

Martin Choy i solli sukses të madh Bullgarisë në motoçiklizëm. Garuesi ynë më i mirë i siguroi vetes titullin e kampionit evropian në klasën Superbike 1000. Piloti i ECO BMW MS 77 Racing Team ishte më i shpejti në pistën Navak pranë kryeqytetit..

botuar më 21-09-13 9.14.PD

Volejbollistët bullgarë do të luajnë në tetëfinalet e “Euro 2021”

Kombëtarja bullgare e volejbollit për burra vazhdon pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian 2021. Ekipi kombëtar përfundoi me fitore në grupin “B” në qytetin çek të Ostrava, duke mposhtur Bjellorusinë me rezultat 3:1 (25:13, 25:18, 24 : 26, 25: 22)...

botuar më 21-09-10 10.34.PD