Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Me penalti CSKA dhe Llokomotiv vazhdojnë në Ligën e Konferencave

Foto: Radio Vidin

CSKA Sofja dhe Llokomotiv Plovdiv vazhdojnë në raundin e tretë paraprak të Ligës Evropiane të Konferencave. CSKA mundi si mysafir "Liepaja" të Letonisë pas një rezultati 0: 0 në kohën e rregullt dhe në kohën shtesë, dhe me 3: 1 me penalti. Lokomotivi Plovdiv arriti të bëjë të njëjtën gjë kundër skuadrës sllovake Slovácko. Mysafirët bullgarë humbënme 0: 1 në ndeshjen revansh. Pas mungesës së golave në kohën shtesë dhe rezultatit të përgjithshëm 1: 1, Llokomotiv fitoi me 3: 2 pas penaltive.

Në raundin tjetër CSKA përballet me Osijek të Kroacisë. Lokomotiv Plovdiv do të garojë me skuadrën daneze Kopenhagë /København/.

Arda Kërxhali humbi si mysafir nga skuadra izraelite Apoel Beer Sheva me 0: 4 dhe u largua nga Liga e Konferencave me një rezultat total prej 0: 6.


Më shumë nga rubrika

Vendet e populluara përgjatë itinerarit Dunav Ultra në 8000 fotografi

Gjatë javës së fundit 150 çiklistë nga Bullgaria dhe Rumania kaluan rrugën e biçikletave “ Dunav Ultra ” nga qyteti Vidin deri në fshatin Durankullak , me një kauzë të përbashkët – popullarizimin e më se 110 vendbanimeve – fshatrave dhe..

botuar më 21-09-19 1.15.MD
Viktorija Tomova

Viktorija Tomova kapërceu Cvetana Pironkova dhe përsëri u bë raketa e parë në Bullgari

Viktorija Tomova është përsëri raketa e parë e Bullgarisë pas përfundimit të Kampionatit të Hapur të SHBA-së US Open. Tomova u ngjit dy vende në pozitën e 115-të në botë me 725 pikë. Numri i deritanishëm 1 i bullgarëve - Cvetana Pironkova, e cila..

botuar më 21-09-13 6.21.MD
Martin Choy

Bullgari Martin Choy është kampioni evropian i motoçiklizmit

Martin Choy i solli sukses të madh Bullgarisë në motoçiklizëm. Garuesi ynë më i mirë i siguroi vetes titullin e kampionit evropian në klasën Superbike 1000. Piloti i ECO BMW MS 77 Racing Team ishte më i shpejti në pistën Navak pranë kryeqytetit..

botuar më 21-09-13 9.14.PD