Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Paraqitje e mirë e skuadrave bullgare në Ligën e Konferencave

Foto: BGNES

Skuadra e futbollit CSKA-Sofja mundi Osijekun e Kroacisë me 4:2 në ndeshjen e parë të raundit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencave, të luajtur në Sofje. “Të kuqit” luajtën një ndeshje të shkëlqyeshme dhe duhet të pendohen se nuk do të shkojnë në ndeshjen-revansh pas një jave në Kroaci me një epërsi më të madhe. Bullgarët shënuan 4 gola dhe një autogol në fund të ndeshjes.

Skuadrat “Llokomotiv Plovdiv” dhe ajo holandeze “Kopenhaga” (/København)përfunduam me rezultat baras 1: 1 në ndeshjen e parë të raundit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencave, të luajtur në stadiumin në parkun “Lauta” në Plovdiv. Pritësit nuk u shqetësuan për rivalin e tyre të famshëm dhe arritën një rezultat të ri të mirë në Evropë, duke mbajtur shanset për të luftuar për klasifikim në fazën tjetër.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Për herë të parë Grigor Dimitrov do të luajë në gjysmëfinale në Indian Wells

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov vazhdon lojën e tij të mirë në turneun Masters në Indian Wells. Në një ndeshje nga çerekfinalet, bullgari tregoi shpirt luftarak dhe përsëri, pasi në raundin e 16 arriti të bëjë një kthesë në ndeshjen këtë..

botuar më 21-10-15 9.17.PD
Grigor Dimitrov

Me një kthesë dramatike, Grigor Dimitrov mundi Daniil Medvedev në Indian Wells

Grigor Dimitrov mundi numrin 2 të botës Daniil Medvedev nga Rusia me 4:6, 6:4 dhe 6:3 në raundin e 16 të turneut të tenisit Masters 1000 në Indian Wells. Dimitrov, i cili humbi në këtë fazë nga i njëjti kundërshtar në gusht në Sinsinati, këtë herë..

botuar më 21-10-14 2.22.MD
Borisllav Mihajllov

Borisllav Mihajllov mbetet në krye të futbollit bullgar

Borisllav Mihajllov u rizgjodh president i Unionit Bullgar të Futbollit në një votim shumë të kontestuar. Udhëheqësi i deritanishëm i futbollit bullgar fitoi me 241 vota kundër kundërshtarit të tij kryesor Dimitër Berbatov, për të cilin votuan 230..

botuar më 21-10-12 6.49.MD