Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografiBullgaria shënon solemnisht ditën e parë shkollore

Fotografi nga hapja e vitit shkollor në Shkollën e 19 të Mesme “Elin Pelin” në Sofje. Foto: Ani Petrova 


Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Tablo të piktores Katrin Tomova nga ekspozita  „Paint It Dark“ në galerinë e kryeqytetit “Njuans” (Nuancë).  Tablotë e reja të Katrin Tomova  u pikturuan gjatë dy viteve të fundit dhe mbajnë gjurmët e situatës së pazakontë (COVID-19), e..

botuar më 21-10-15 1.40.MD

Bullgaria në fotografi

Vjeshtë me shi në Sofje.  Foto: BGNES 

botuar më 21-10-11 10.06.PD

Bullgaria në fotografi

Skulptura dhe vizatime nga Georgi Donov. Deri më 29 shtator në Sofje galeria e Lidhjes së Artistëve Bullgarë, rruga “Shipka” Nr. 6. I lindur në Sofje në vitin 1961, Georgi Donov është një nga skulptorët origjinalë bullgarë, i cili e arrin..

botuar më 21-09-27 8.11.MD