Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Pika vaksinimi në të hapur për fundjavën në Sofje

Foto: BGNES-arkiv

Më 25 shtator (të shtunën) dhe 26 shtator (të dielën) do të punojnë këto pika imunizimi në ambientet e hapura në Sofje:

lagja “Druzhba”, Shtëpia e Kulturës, me orar pune 09.00 - 16.00

The Mall, me orar pune 13:00 - 18:00

Bulgaria Mall, me orar pune 13.00 - 18.00

Paradise Mall, me orar pune 13.00 - 18.00

Ring Mall, me orar pune 13.00 - 18.00

Serdika Mall, me orar pune 13.00 - 18.00

Një pikë tjetër vaksinimi kundër COVID-19 e bashkisë do të hapet të hënën, më 27 shtator, në metro. Do të vendoset në lidhjen midis stacioneve të metrosë "Universiteti i Sofjes Shën Kliment Ohridski” dhe "Orlov Most ". Kabineti në të hapur do të punojë çdo ditë pune nga ora 14:00 deri në 19:00.

Ata që dëshirojnë të vaksinohen duhet të kenë ose një numër personal, ose një numër të personal si të huaj, bëri të ditur Bashkia e Sofjes për Radio Bullgarinë.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 21 tetorin

E premtja do të nisë me temperatura minimale nga 1 gradë në Vidin (Bullgari Veriperëndimore) deri në 10 gradë buzë detit (Bullgari Lindore) dhe me mjegulla në ultësira. Gjatë ditës do të jetë me diell me vranësira të shpërndara. Temperaturat..

botuar më 21-10-21 8.05.MD
Stojço Kacarov

Premtojnë teste falas për punëtorët në objektet e mbyllura

Vlefshmëria e certifikatës për të prekurit nga Covid-19 po zgjatet nga 6 në 12 muaj brenda vendit, njoftoi në një konferencë për shtypin Ministri i Shëndetësisë Stojço Kacarov. Dokumenti i vaksinimit pas dozës së parë do të jetë gjithashtu i..

rinovuar më 21-10-21 7.06.MD
Presidenti Radev

Bullgaria këmbëngul që gazi dhe energjia bërthamore të njihen si të qëndrueshme

Bullgaria, së bashku me disa vende të tjera, përfshirë Francën, do të insistojnë urgjentisht që energjia bërthamore dhe prodhimi i energjisë bërthamore nga gazi natyror të njihen dhe të përfshihen në listën e aktiviteteve ekonomike të qëndrueshme..

botuar më 21-10-21 6.58.MD