Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 26 tetorin

Dielli i ftohtë do të shkëlqejë mbi tërë vendin dhe do të ketë vranësira buzë detit

Foto: BGNES

Paraditen e së martës do të ketë mjegull vende-vende në ultësira dhe rreth pellgjeve ujore. Temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 2 deri në 3 gradë. Gjatë ditës do të jetë me diell mbi Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore, mbi Bullgarinë Lindore do të jetë me vranësira dhe mjegull. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 10 deri në 15 gradë, për rajonin e Sofjes deri në 10 gradë.

Temperaturat maksimale në bregdetin e Detit të Zi do të arrijnë deri në 10 gradë. Në lugina vende-vende do të formohet ngricë.

Në zonat malore moti do të jetë kryesisht me diell. Temperatura maksimale në lartësinë 1200 m do të jetë deri në 8°, në 2000 metra rreth 3.

Të mërkurën moti do të mbetet i pandryshuar me rritje të temperaturave maksimale ditore deri në 1-2 gradë.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 9 dhjetorin

Ditën e enjte do të nisë me temperatura minimale nga minus 9 gradë në disa rajone të Bullgarisë Perëndimore deri në 4 gradë në bregun e Detit të Zi. Gjatë ditës do të jetë me diell. Vende-vende do të ketë mjegull në Ultësirën e Trakisë së Epërme..

botuar më 21-12-08 7.05.MD

Masa më të rrepta mendohen në se do të zbulohet Omikron

Autoritetet në vendin tonë po shqyrtojnë masa më të rrepta anti-epidemike në Bullgari, nëse testi për Covid-19 rezulton pozitiv dhe dyshohet të jetë nga varianti Omikron. Këtë e tha Zëvendësministri në detyrë i Shëndetësisë Toma Tomov. Mostrat..

botuar më 21-12-08 5.02.MD
Asen Vasilev dhe Kirill Petkov

Në kabinetin e ri do të ketë dy zëvendëskryeministra më shumë

Secili prej partnerëve të koalicionit në qeverinë e re do të ketë një zëvendëskryeministër dhe dy nga “Po e vazhdojmë ndryshimin”. Njëri “do të merret me qeverisje efektive”. Në një intervistë për Spiegel, bashkëkryetari i partisë “Po e vazhdojmë..

botuar më 21-12-08 4.42.MD
Подкасти от БНР