Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Parajsa e egër” – më e reja nga këngëtari në zë Orlin Pavllov

Kënga “Parajsa e egër” në interpretim të këngëtarit Orlin Pavllov është nga sauntraku i filmit bullgar me seri “Rruga e nderit”. Këngëtari i njohur i estradës prezantoi këngën në fund të shtatorit, duke zbuluar detaje nga pjesëmarrja e tij si aktor në film. Javët e fundit “Parajsa e egër” është ndër këngët e BG Top 20 – renditja kombëtare e Radios Kombëtare Bullgare. Videoja po fiton gjithashtu popullaritet. Orlin Pavllov ndan se puna rreth filmit, këngës dhe videos janë ndër gjërat më të mira që i kanë ndodhur atij si artist.

Muzika e këngës “Parajsa e egër” është prodhuar nga një ekip i huaj.

Teksti është i Rosen Kukosharov.

“Oqeane, unë do të kaloj vetëm për të arritur përsëri tek ju. Më jep shenje që je aty. Ne jemi një në këtë parajsë të egër, të fortë nga natyra deri në fund… ”, këndon Orlin Pavllov.

Redaktore: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova


Më shumë nga rubrika

"Shpresoj të jesh atje " – një këngë për gjërat më intime tek njeriu

“Shpresoj të jesh atje” është kënga e re e grupit FSB. Muzika është e Rumen Bojaxhievit dhe Konstantin Cekovit, krijues të grupit legjendar. Vjershat janë të poeteshës Zhivka Shopova , e cila ka shkruar shumë nga tekstet e këngëve të njohura dhe..

botuar më 22-01-27 11.39.PD

“Fjalë të lodhura”

“Fjalë të lodhura” është një këngë në interpretim të Zhana Bergendorf, e cila u bë e njohur pas fitores në sezonin e dytë të shfaqjes televizive muzikore X Factor. Muzika dhe aranzhimi janë vepër e kompozitorit Dimitër Getov dhe autore e tekstit..

botuar më 22-01-26 12.33.MD

Dashuria fatale – një frymëzim për krijimin e këngës “Everything to Nothing”

Jean Mar është një artist bullgar i cili ka fituar popullaritet në Zvicër, ku ka jetuar vitet e fundit. Aty ai debutoi në radio me këngën e tij “Love is”, e cila prej katër vitesh vazhdon të transmetohet nga radiot lokale, e ndjekur nga “Hold On”,..

botuar më 22-01-24 9.49.PD
Подкасти от БНР