Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Paraqitje e shkëlqyer e bullgarëve në sllallomin e natës në Madonna di Campiglio

Foto: Arkivi personal i Allbert Popovit

Skiatorët alpinë bullgarë Albert Popov dhe Kamen Zllatkov arritën një renditje historike, duke përfunduar në 20 ndër më të mirët në sllallomin e natës të Kupës së Botës në Madonna di Campiglio, Itali. Popov përfundoi i njëmbëdhjeti në raundin e dytë dhe kështu arriti renditjen e tij më të mirë të sezonit, ndërsa Zllatkov u klasifikua në vendin e 19-të dhe shënoi pikët e tij të para në nivelin më të lartë konkurrues. Në klasifikimin e përgjithshëm Allbert Popov dhe Kamen Zllatkov zënë vendin përkatësisht të 70-të dhe 101-të.

Më shumë nga rubrika

Maratona e Varnës nis drejt “horizontit detar” me një numër rekord pjesëmarrësish

Një numër rekord pjesëmarrësish do të startojnë gjatë kësaj të diele (më 8 maj) në maratonën e atletikës së lehtë në Varna, që është një pjesë nga iniciativa “Vrapimi si një mënyrë jetese”. Fokusi mbi pjesëmarrjen bullgare provokoi një interes të..

botuar më 22-05-08 6.55.PD
Petër Stojçev

Akoma një rekord në kushte akullore i notarit bullgar Petër Stojçev

Legjenda e notit maratonë Petër Stojçev i shtoi akoma një medalje ari koleksionit të tij të pasur. Bullgari fitoi garën nga kalendari i Federatës Botërore të Notit në Akull në ujërat e Oqeanit Arktik pranë ishullit Svalbard (Norvegji). Stojçev fitoi..

botuar më 22-05-05 1.50.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov ka dy ndeshje në një ditë në turneun e tenisit në Madrid

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov fitoi për 70 minuta kundër argjentinasit Diego Schwartzman me 6:0, 6:3 në raundin e dytë të turneut Masters 1000 në Madrid. Të enjten, Dimitrov do të ketë dy ndeshje. Ai do të luajë pas orës 18:30 me..

botuar më 22-05-05 10.27.PD