Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Për shkak të ankesave procedurale, rrugët nuk do të riparohen

Grozdan Karaxhov
Foto: mrrb.bg

Nuk ka asnjë porosi për riparime të mëdha të rrugëve që është shpallur nga ne dhe nuk është apeluar. Kjo na shuan shpresat për riparime të mëdha të rrugëve këtë vit, vuri në dukje Ministri i Zhvillimit Rajonal dhe Punëve Publike Grozdan Karaxhov gjatë kontrollit parlamentar.

Ministri kujtoi se një prokurim publik për punimet ndërtimore dhe montuese të sipërfaqes së rrugës zgjat rreth 6 muaj dhe aktualisht ka dokumente të gatshme për 300 km. "Në Programin e këtij viti të Agjencisë së Rrugëve për projektimin, të cilin personalisht e kam porositur, ka 2600 km. Pavarësisht se cili ministër do të ulet në vendin tim vitin e ardhshëm, në verë ai do të ketë 2600 projekte të përfunduara, ndoshta edhe procedura të nisura", tha Ministri.

Më shumë nga rubrika

Toshko Jordanov

ITN do të negociojë një kabinet të ri, por pa kryeministrin aktual dhe ministrin e financave

"Ka një popull të tillë" (ITN)- ish-partner në koalicionin qeverisës, do të marrë pjesë në negociatat për formimin e një kabineti të ri me mandatin е "Po e vazhdojmë ndryshimin" nëse kryeministri Kirill Petkov dhe ministri i financave Asen Vasilev..

botuar më 22-06-30 6.32.MD
Ministri Rashkov

Ministri i brendshëm në dorëheqje: Vendimi për dëbimin e diplomatëve rusë nuk është marrë nga një njeri

Vendimi për dëbimin e 70 diplomatëve rusë nuk është marrë nga një njeri, tha ministri i brendshëm i dorëhequr Bojko Rashkov. Ai shpjegoi se çështja lidhur me numrin e diplomatëve në Ambasadën Ruse është diskutuar si në mbledhjet e Këshillit të..

botuar më 22-06-30 4.57.MD
Presidenti Radev

Presidenti ka mohuar të ketë marrë një raport për spiunazh të diplomatëve rusë

Institucioni presidencial nuk ka marrë një raport nga Agjencia Kombëtare e Sigurisë Kombëtare për dëbimin e 70 diplomatëve dhe zyrtarëve rusë, tha presidenti Rumen Radev në Madrid. Sipas tij, në takimin e mbajtur më 9 qershor të këtij viti...

botuar më 22-06-30 3.54.MD