Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Katër veta vdiqën me Covid, asnjëri prej tyre nuk ishte i vaksinuar

Foto: pixabay

411 janë të sapo infektuarit me Covid në vend në 24 orët e fundit. Numri i rasteve është ulur me 252 nga një ditë më parë. Mbi 67% prej të sapoinfektuarve nuk janë vaksinuar. 24% e 1708 testeve të kryera janë pozitive, tregon portali coronavirus.bg.

Numri i rasteve aktive u rrit me 125 në 27 151. 27 të infektuar u shtruan në spitale. 18 prej tyre ose 2/3 nuk janë vaksinuar. Numri i të shtruarve është ulur me 1 në 1098. Janë 47 të infektuar në terapi intensive.

4 persona me Covid të konfirmuar vdiqën gjatë 24 orëve të fundit. Të gjithë të vdekurit nuk ishin imunizuar. 282 veta u shëruan. Të dielën janë bërë 38 vaksina.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 4 tetorin 2022

Të martën temperaturat minimale do të jenë nga 7 deri në 12°, në Sofje rreth 7°. Gjatë ditës vranësira do të jetë e ndryshueshme, ndërsa në vende të izoluara do të ketë vetëm reshje të dobëta shiu. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 15..

botuar më 22-10-03 8.35.MD

Gallup: Një e katërta e votuesve kanë vendosur në minutën e fundit për kë të votojnë

Në këto zgjedhje dolën për të votuar më pak të rinj, krahasuar me zgjedhjet e nëntorit 2021, gjë që uli votën për “Po e vazhdojmë ndryshimin”. Një e katërta vendosi se për kë do të votonin në minutën e fundit dhe ata që votuan me "Nuk mbështes..

botuar më 22-10-03 7.53.MD
Nina Suomalainen

Vëzhguesit ndërkombëtarë: Zgjedhjet ishin të qeta, ka problem me votën e blerë

Dita e zgjedhjeve në Bullgari u organizua sipas rregullave dhe kaloi në mënyrë paqësore, konkluduan vëzhguesit ndërkombëtarë të zgjedhjeve parlamentare në vendin tonë të 2 tetorit. Autoriteteve u rekomandohet të bëjnë më shumë për të eliminuar blerjen e..

botuar më 22-10-03 7.11.MD