Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kënga më e re e Poli Genova “Give Me Your Love”

Foto: YouTube

Kohët e fundit Poli Genova prezantoi këngën e saj më të re “Give Me Your Love”. Siç tha këngëtarja në intervistën për klasifikimin e Radios Kombëtare Bullgare Top 20, me këtë këngë ajo vazhdon vijën që ndjek gjatë viteve të fundit – tingëllimi është disko pop nga fundi i viteve 80-të të shekullit të kaluar. “Ky është një drejtim që unë dhe ekipi im ndjekim dy vitet e fundit dhe mendoj se jemi mjaft të njohur dhe mjaft të suksesshëm”, theksoi Genova.

Për këngën u xhirua një video. Ekipi është serb, dhe vendi është unik - “Beogradi i bukur gjatë natës”.

Muzikën e kompozoi Boban Apostollov. Autor i tekstit është Jordan Mitov, ndërsa interpretuesja e njohur është bashkautore e të dyve.

Redaktor: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova

Më shumë nga rubrika

Trendafillka

Këngë dhe ritme bullgare nga New Orleans

New Orleans është i njohur për komunitetin e tij shumëngjyrësh kulturor, kuzhinën e tij tradicionale dhe mbi të gjitha, trashëgiminë e tij të jashtëzakonshme muzikore. Në kryeqytetin botëror të xhazit, pothuajse të gjithë luajnë në një instrument,..

botuar më 22-09-24 12.45.MD

Takimi vjetor i Rrjetit Evropian të Xhazit mbahet në Sofje

Festivalet më të mëdha të xhazit në Evropë e zgjodhën Sofjen për të mbajtur takimin e tyre. Konferenca Evropiane e Xhazit mbahet në Sofje nga 22 deri më 25 shtator. Kjo është veprimtaria e parë e këtij lloji në Evropën Juglindore. Aksenti i..

botuar më 22-09-24 9.25.PD
Снимка: Facebook/arrowmusicofficial2020

New York – ëndrra e Trios Arrow

Arrow është një trio e përbërë nga muzikantë shumë të rinj, të diplomuar në Shkollën Kombëtare të Muzikës “Ljubomir Pipkov”. Valeria Vasilenko - vokaliste në grup, është një pianiste, vajza e mësuesve dhe ekzekutuesve të famshëm, e cila megjithatë..

botuar më 22-09-20 1.15.MD