Programi i ditës
Размер на шрифта
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

U gjetën 80 kg marihuanë në një kamion që transportonte mish

Foto: MPB

Në një kamion frigoriferik janë gjetur 80 kg marihuanë e cilësisë së lartë, njoftoi prokuroria e Përnikut. Vlera e përafërt e gjetjes është rreth 800 000 leva / 400 000 euro. Zyrtarisht, ka transportuar 22 tonë mish derri dhe mes mishit ka pasur edhe marihuanë. Kamioni ka udhëtuar nga Greqia për në Bullgari. Për këtë rast janë arrestuar tre persona, mes tyre edhe shoferi i kamionit.


Më shumë nga rubrika

Presidenti Rumen Radev

Rumen Radev: Është jashtëzakonisht e palogjikshme që Bullgaria dhe Rumania të qëndrojnë jashtë Shengenit

Presidenti Rumen Radev e përkufizoi si "jashtëzakonisht të palogjikshme" që Bullgaria dhe Rumania të qëndrojnë jashtë zonës Shengen në kushtet e një krize në sferën e sigurisë, ekonomisë dhe sferës sociale. Kreu i shtetit e komentoi këtë temë pas..

botuar më 22-12-08 3.33.MD
Petër Todorov

Më shumë se 250 persona janë arrestuar në një operacion kundër shpërndarjes së drogës

Për të dytën ditë vijon aksioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme kundër shpërndarjes së drogës në të gjithë vendin. Deri më tani janë arrestuar mbi 250 persona pas kontrollimit të qindra adresave, njoftoi kryesekretari i MPB-së, Petër Todorov...

botuar më 22-12-08 2.56.MD

E majta dhe “Bullgaria Demokratike” nuk do të mbështesin mandatin e GERB-SDS

Në kërkim të mbështetjes për formimin e qeverisë me mandatin e parë, kandidati për kryeministër nga GERB-SDS, Prof. Nikollaj Gabrovski, zhvilloi takimet e para me “Bullgarinë Demokratike” dhe BSP. Para dy formacioneve, ai deklaroi se e ka pranuar..

botuar më 22-12-08 2.53.MD