Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Vllado Dimov me prirje për një hit të ri – “A e sheh”

Foto: YouTube/Vlado Dimov

Kënga “A e sheh” javën e radhës është në krye të renditjes së Radios Kombëtare Bullgare për muzikën pop dhe rok bullgare Top 20. Interpretues dhe autor i muzikës është Vllado Dimov, të cilin e kemi prezantuar edhe me një tjetër këngë të tij “E gjithë dashuria”, e cila i solli sukses në të njëjtën renditje.

“Hajde, eja në breg...

të vizatojmë një ylber...

të krijojmë këngën tonë…

A e sheh – ju dhe unë jemi ende këtu…”

Tekstin e këngës “A e sheh” e shkroi Emiliana Stoimenova, aranzhimin e bënë Aleks Nushev dhe Petër Aleksiev.

Përpilues: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova


Më shumë nga rubrika

"Kur këndoj" na kujton të ndjekim rrugën tonë me një buzëqeshje

Kur këndoni? Kur ndiheni mirë?... Kalin Veljov dhe Maria Avramidi (Kalin Veliov & Maria Avramidi) këndojnë edhe kur nuk ndihen mirë. Kështu nis kënga e tyre “Kur këndoj”. Por kjo nuk është kënga e tyre e parë e përbashkët. Ata i bashkon..

botuar më 23-01-26 10.25.PD

“Sa shumë muzikë ka në eter, lajme dhe fate njerëzore…”

Radioja Kombëtare Bullgare feston 88 vjetorin e themelimit, ndërsa videoja e këngës “Radio jonë” fton auditorin në Shtëpinë e Vjetër. Kënga u krijua dhe u regjistrua posaçërisht në Studion ikonë të Parë të BNR-së në vitin 2014 nga një ekip i yjeve,..

botuar më 23-01-25 11.47.PD

Vjershat e bukura të poeteshës Petja Dubarova na prekin në “Frymën e diellit”

Më shumë se një herë kemi parë që muzika e filmit të marrë jetën e saj. Ka edhe një sërë shembujsh të tillë në kinematografinë bullgare, duke përfshirë edhe titujt më të fundit. Një vit më parë u shfaq në ekrane filmi “Petja Petjas sime” , i..

botuar më 23-01-24 10.24.PD