Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ju prezantojmë këngën "E gjithë dashuria" të Vllado Dimov

Foto: facebook/vlado.dimov.7

"E gjithë dashuria" është një këngë për verën, detin dhe sigurisht - dashurinë që duam të mbajmë mend përgjithmonë. Muzika është e këngëtarit Vllado Dimov, karriera e të cilit filloi në vitin 2004, pas pjesëmarrjes së tij në formate televizive të njohura të asaj kohe. Orkestrimi është i Krasimir Gjullmezov. Emiliana Stoimenova është autorja e tekstit, ku përmendet edhe Arapja - një kënd i bukur në bregdetin tonë jugor të Detit të Zi me plazhe të famshme dhe natyrë piktoreske.

Këngëtari e prezantoi këngën dhe videoklipin e saj në fund të shtatorit, ndërsa në Top 20 - renditja e BNR për muzikën pop dhe rock bullgare, kënga "E gjithë dashuria" u rendit në vendin e pestë që në javën e parë të pjesëmarrjes së saj.

Përgatiti në shqip: Vesella Mançeva

Më shumë nga rubrika

"Shpresoj të jesh atje " – një këngë për gjërat më intime tek njeriu

“Shpresoj të jesh atje” është kënga e re e grupit FSB. Muzika është e Rumen Bojaxhievit dhe Konstantin Cekovit, krijues të grupit legjendar. Vjershat janë të poeteshës Zhivka Shopova , e cila ka shkruar shumë nga tekstet e këngëve të njohura dhe..

botuar më 22-01-27 11.39.PD

“Fjalë të lodhura”

“Fjalë të lodhura” është një këngë në interpretim të Zhana Bergendorf, e cila u bë e njohur pas fitores në sezonin e dytë të shfaqjes televizive muzikore X Factor. Muzika dhe aranzhimi janë vepër e kompozitorit Dimitër Getov dhe autore e tekstit..

botuar më 22-01-26 12.33.MD

Dashuria fatale – një frymëzim për krijimin e këngës “Everything to Nothing”

Jean Mar është një artist bullgar i cili ka fituar popullaritet në Zvicër, ku ka jetuar vitet e fundit. Aty ai debutoi në radio me këngën e tij “Love is”, e cila prej katër vitesh vazhdon të transmetohet nga radiot lokale, e ndjekur nga “Hold On”,..

botuar më 22-01-24 9.49.PD
Подкасти от БНР