Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 29 nëntorin 2022

Borë dhe temperatura më të ulëta

Foto: BGNES

Gjatë 24 orëve të ardhshme do të mbajë mot me vranësira. Deri në mëngjes në pjesën më të madhe të Bullgarisë Veriore do të bjerë borë e dobët, ndërsa në pjesën tjetër të vendit reshjet do të jenë me shi. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet minus 1° dhe 4°, kurse maksimalet nga 3° deri 8°. Në Sofje temperatura minimale do të jetë rreth 2°, ndërsa ajo maksimale rreth 7°.

Në Detin e Zi do të mbajë mot i vranët, me erë dhe reshje shiu. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e fortë verilindore. Temperaturat maksimale do të jenë 11°-13°. Temperatura e ujit detar do të jetë 13°-14°. Lëvizja e detit do të jetë 3-4 ballë.

Mbi male do të mbajë vranësira dhe reshje bore, nën rreth 1200 m - reshje shiu. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga lindje, në zonat e larta dhe të hapura nga juglindja. Temperatura maksimale në një lartësi prej 1200 metrash do të jetë rreth 4°, në 2000 m - rreth minus 2°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 18 qershorin

Ditën e martë do të jetë me diell dhe nxehtë. Pas mesditës do të mbajë vranësira në zonat malore dhe në verilindje të Bullgarisë do të ketë vranësira dhe vende-vende do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16 dhe..

botuar më 24-06-17 7.40.MD

Policët bullgarë do të monitorojnë sigurinë e Olimpiadës në Paris

Policë bullgarë do të shkojnë në Francë për të ndihmuar kolegët e tyre francezë në punën për të garantuar sigurinë e Lojërave Olimpike Verore dhe Paraolimpike në korrik dhe gusht 2024. Në kuadër të përgatitjes së ngjarjes në shkallë të gjerë,..

botuar më 24-06-17 6.38.MD
Rumen Hristov (në mes)

Rumen Hristov, GERB-SDS: Duhet të kemi një qeveri pro-evropiane

GERB-SDS dhe DPS panë ngjashmëri në programet e tyre në lidhje me prioritetet kryesore për vendin – hyrjen në Shengen edhe me kufijtë tokësorë, vënien e euros në qarkullim dhe përshpejtimin e rritjes ekonomike, tha Denica Saçeva nga ekipi negociator i..

botuar më 24-06-17 5.58.MD