Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 6 dhjetorin

Do të jetë me vranësira dhe mjegull në Ditën e Shën Nikollës

Foto: BGNES

Të martën do të mbajë mot me vranësira, në zonat fushore dhe me mjegull. Përgjatë Danubit mjegulla do të jetë e përhershme. Në veriperëndim të Bullgarisë do të bjerë borë. Temperaturat minimale do të jenë nga 2 deri në 7°, në kryeqytet – 2°. Vlerat maksimale do të jenë nga 6 deri në 11°, në Sofje rreth 9°.

Në bregun e Detit të Zi do të mbajë mot me vranësira, paradite me mjegull. Temperaturat maksimale do të jenë 10-11°, njësoj si uji i detit. Eksitimi i detit do të jetë deri në 3 ball;.

Do të mbajë mot me vranësira me mjegull në zonat malore. Ndërprerje të përkohshme dhe ulje të vranësirave do të ketë mbi masivët perëndimor;. Temperatura në lartësinë 1200 m do të jetë deri në 5°, në 2000 m rreth 0°.

Moti do të mbetet i pandryshuar ditën e mërkurë dhe të enjte.

Më shumë nga rubrika

Gati 3% e mostrave të Covid-19 janë pozitive

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 20 raste të reja me Covid-19. Sipas të dhënave të Portalit të Unifikuar Informativ, 2,74% e 728 testeve të kryera kanë rezultuar pozitive. Janë 267 të shtruar në spitale, nga të cilët 37 janë në reanimacion...

botuar më 23-01-30 9.06.PD
Rumen Radev

Rumen Radev: Rasti me Hristijan Pendikov është një krim urrejtjeje

Është jashtëzakonisht e rëndësishme që autoritetet e Maqedonisë së Veriut këtë herë të deklarojnë qartë se rasti me Hristijan Pendikov nuk është një skandal i brendshëm, por një krim urrejtjeje për shkak të një politike dhjetëvjeçare të rrënjosjes..

botuar më 23-01-27 7.10.MD
Gëllëb Donev dhe Dimitër Kovaçevski

Sofja dhe Shkupi me aksione të përbashkëta kundër incidenteve gjatë shënimit të përvjetorit të revolucionarit bullgar Goce Dellçev

Në një bisedë telefonike kryeministri në detyrë  Gëllëb Donev diskutoi me kolegun e tij maqedonas Dimitër Kovaçevski për nevojën e festimit paqësor dhe pa probleme të 151 vjetorit të lindjes së revolucionarit bullgar Goce Dellçev më 4 shkurt...

botuar më 23-01-27 6.14.MD