Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Gati 3% e mostrave të Covid-19 janë pozitive

Foto: arkiv

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 20 raste të reja me Covid-19. Sipas të dhënave të Portalit të Unifikuar Informativ, 2,74% e 728 testeve të kryera kanë rezultuar pozitive. Janë 267 të shtruar në spitale, nga të cilët 37 janë në reanimacion. Nuk ka të ardhur të rinj në spitale, nuk është regjistruar asnjë vdekje. 6 veta janë shëruar në 24 orët e fundit.

Një person është imunizuar. Në vendin tonë janë 2 075 431 persona me cikël të përfunduar vaksinimi. Me doza përforcuese janë 942 278 persona.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bojko Borisov

Sipas GERB-SDS, nuk është e mundur të formohet një qeveri e rregullt

Formimi i qeverisë te data e sotme nuk është i mundur, tha lideri i GERB-it Bojko Borisov para deputetëve të zgjedhur nga GERB-SDS. Vlerësimi vjen pasi GERB-SDS zhvilloi konsultime jozyrtare me grupet DPS dhe "Ka një popull të tillë". Partitë dhe..

botuar më 24-06-19 9.24.PD

Nis punën Asambleja e 50-të Kombëtare e sapozgjedhur

Sillvi Kirillov nga "Ka një popull të tillë" (ITN), deputeti më i moshuar në Kuvendin e 50-të Kombëtar, do të hapë seancën e parë të parlamentit të ri më 19 qershor në orën 09:00, njofton qendra për shtyp e parlamentit. Sipas Kushtetutës, mbledhja e..

botuar më 24-06-19 5.05.PD

Parashikimi i motit për 19 qershorin 2024

Të mërkurën do të jetë me diell dhe të nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16 dhe 21°, ndërsa në Sofje 16°. Maksimumi do të jetë nga 33 deri në 38°, në kryeqytet 33°. Do të jetë me diell përgjatë bregdetit të Detit të Zi me..

botuar më 24-06-18 7.35.MD