Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 21 shkurtin

Do të mbajë mot i vranët, por i ngrohtë për muajin shkurt

Foto: BGNES

Të mërkurën temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin ndërmjet 1 dhe 4°, në Sofje - 1°. Para mesditës do të mbajë vranësira, në vende të izoluara me reshje të dobëta. Pasdite vranësirat do të çahen dhe do të zvogëlohen. Do të fryjë e dobët, pas mesditës në Fushën e Danubit - erë mesatare perëndimore. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 9 deri në 14°, në kryeqytet - 10°.

Do të mbajë mot me vranësira në bregun e Detin e Zi, me reshje të dobëta shiu. Temperaturat e ajrit do të lëvizin deri në 8-12°. Temperatura e ujit të detit është 6-8°. Eksitimi i detit do të jetë 2 ballë.

Në zonat malore do të mbajë vranësira, vende-vende me reshje të dobëta bore. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 2°, në 2000 m minus 4°.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 16 prillin

Të martën temperaturat minimale në vend do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 18°, në Sofje 13°. Gjatë ditës do të jetë me diell. Pas mesditës, vranësirat do të shtohen nga perëndimi dhe deri në mbrëmje do të ketë reshje shiu në Bullgarinë Perëndimore...

botuar më 24-04-15 7.35.MD

“Lëvizja e Gjelbër” largohet nga PP-DB

Pas një konsultimi të gjerë me anëtarët e saj, partia “Lëvizja e Gjelbër” del nga koalicioni “Po e vazhdojmë ndryshimin – Bullgaria Demokratike” dhe do të paraqitet veçmas në zgjedhjet evropiane dhe ato të parakohshme parlamentare të 9 qershorit...

botuar më 24-04-15 6.16.MD

Presidenti: Modernizimi i ushtrisë nënkupton edhe zhvillimin e infrastrukturës kritike

Procesi i modernizimit të Forcave të Armatosura nënkupton jo vetëm blerjen e pajisjeve moderne, por edhe zhvillimin e infrastrukturës kritike, duke përfshirë zbatimin e projekteve për rritjen e konektivitetit midis shteteve anëtare. Këtë e theksoi..

botuar më 24-04-15 5.12.MD