Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 4 marsin

E hënë me diell dhe e ngrohtë

Foto: BGNES

Ditën e hënë do të mbajë mot kryesisht me diell, por pasdite nga perëndimi vranësirat do të fillojnë të shtohen dhe trashen dhe deri në mbrëmje do të ketë vranësira në të gjithë vendin. Nuk priten reshje. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë dhe me të temperaturat gjatë ditës do të rriten. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 1° dhe 6°, në Sofje – rreth 3°, ndërsa maksimalet – ndërmjet 14° dhe 19°, në Sofje – rreth 14°.

Para mesditës do të mbajë mot kryesisht me diell në zonat malore, por pasdite nga perëndimi vranësirat do të fillojnë të rriten dhe në disa vende në masivët e Bullgarisë Perëndimore do të fillojë të bjerë shi. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga jugu. Temperatura maksimale në 1200 m do të jetë rreth 9°, në 2000 m - rreth 2°.

Në Detin e Zi do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësirat do të rriten në mbrëmje dhe gjatë natës, por nuk do të ketë reshje. Temperaturat maksimale do të jenë 8°-11°, kurse uji i detit 8°. Eksitimi i detit do të jetë 2-3 ballë.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 18 prillin 2024

Të enjten temperaturat minimale në vend do të lëvizin ndërmjet 5 dhe 10°, në Sofje 5°. Do të jetë me re. Paradite do të ketë reshje shiu kryesisht në Bullgarinë Lindore. Do të fryjë erë mesatare, në Rrafshinën e Danubit - një erë e fortë..

botuar më 24-04-17 7.35.MD
Presidenti Rumen Radev

Presidenti pret që kryeministri në detyrë të motivojë ndryshimet e kërkuara në kabinet

Presidenti Rumen Radev nuk tha nëse do të nënshkruajë dekretet për zëvendësimin e dy ministrave - të punëve të jashtme dhe të bujqësisë, siç kërkoi kryeministri në detyrë Dimitër Gllavçev. Ministri i Bujqësisë u zëvendësua disa ditë pas..

botuar më 24-04-17 5.11.MD
Stanimir Mihajllov

Parlamenti shkarkoi menaxherin e Fondit Kombëtar të Sigurimeve Shëndetësore

Parlamenti shkarkoi menaxherin e Fondit Kombëtar të Sigurimeve Shëndetësore, Stanimir Mihajllov. Vendimi u mor me 116 vota "pro", 56 nga PP-DB "kundër" dhe asnjë abstenim. Përfundimi i parakohshëm i mandatit të Mihajllovit, i votuar për shkak..

botuar më 24-04-17 3.58.MD