Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Снимката на 10 февруари 2021 година

Снимка: Община Мездра
Министерският съвет отпусна допълнителни средства на Община Мездра в размер на 1 600 000 лв. за реконструкция на водопроводи и за ремонт на улици в 16 села от общината.


Физическите лица, собственици на гори могат да ги предложат за изкупуване на държавата. Целта е към държавните гори да бъдат присъединени малки горски имоти, които не могат да бъдат обслужвани и поддържани в добро състояние от настоящите им собственици.


1 212 са регистрираните у нас нови случаи на заразени с коронавируса за изминалото денонощие при направени 13 228 теста, сочат данните на Единния информационен портал. Според тях новите случаи в област Враца са 26, а в Монтана 9. Няма нови регистрирани в област Видин. Активните случаи на коронавирус в област Видин са 30, от които 4  хоспитализирани. По данни на РЗИ - Видин, за изминалото денонощие няма нови регистрирани случаи. 26 са новорегистрираните с коронавирус в област Враца за изминалото денонощие. Трима са починалите в болнични заведения, съобщиха здравните власти.

Днес изтича срокът, в който регионалните управления на образованието, трябва да представят обобщена информация от проведеното проучване на нагласите на родителите за тестване на децата с бързи антигенни тестове.

Видинска област е загубила 1/4 от населението си през последните 10 години, отчитат от Института за пазарна икономика при представянето на прегледа си за областното икономическо развитие.


Информационна кампания за безплатна подмяна на стари отоплителни уреди на твърдо гориво с нови стартира във Видин. 


109 семейства са получили еднократна финансова помощ от община Монтана за новородените си деца през миналата година.


Кметът на Мездра Иван Аспарухов издаде заповед за образуване на избирателни секции в общината за предстоящите парламентарни избори. Общият им брой е 42, като 14 от тях са в град Мездра, 2 в Зверино и по една в останалите 27 села на общината.


Над 1700 заявление за регистрацията на животновъдни обекти тип "заден двор“ са подадени до момента в област Видин. От началото на годината до сега е установено наличие на заболяването Африканска чума по свинете само при едно намерено умряло диво прасе в региона, съобщиха от Областната дирекция за безопасност на храните.


Община Монтана е одобрена за ремонт на детска ясла №1 “Мечо Пух”, финансирането е от програма “Красива България”.


Обсъдиха плана за проектобюджета на община Кула за 2021 година с граждани.

Наградиха победителите във фотоконкурса "С дъх на Коледа".  


Беседа за вредното въздействие на алкохола, наркотиците и тютюнопушенето инициира Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Белоградчик със седмокласници от СУ "Христо Ботев".


По повод 145 години от Априлското въстание и последвалото го национално освобождение Регионалният исторически музей във Враца откри гостуваща изложба на Исторически музей - гр. Батак.


Планира се във Видни да бъде обособен базар за качествени пчеларски продукти. Днешната дата, 10 февруари, когато църквата почита свети Харалампий, се приема и за празник на българските пчелари.


Единствено в птицефермата в Дунавци в момента се отглеждат птици с търговски цели на територията на област Видин. Това стана ясно по време на заседание на Областната епизоотична комисия, свикано заради констатирано огнище на заболяването високо патогенна инфлуенца по птиците в птицеферма в гр. Славяново, Плевенско.

С конкурс за най-хубаво домашно вино ще отбележат празника Трифон Зарезан в мездренското село Долна Кремена.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Деца от Белоградчик почетоха Левски

Група "Бонбон" към Детска градина "Иглика" в Белоградчик почете паметта на Васил Левски с тържество, съобщиха от Общината. Малчуганите се преклониха пред подвига на Апостола и показаха, че носят в сърцата си Васил Левски, познават живота и делото му. От детското заведение призоваха да се съхраняват и за идните поколения идеалите, които Левски е..

публикувано на 27.02.25 в 11:01

Полицията във Враца задържа двама мъже с наркотици

Специализирана полицейска операция във Враца установи двама мъже с наркотици . Голямо количество наркотични вещества са иззети от жилището на единия от тях. Полицаите са открили при друга проверка вейпове с наркотици. Двамата мъже са задържани. Служителите на реда са спрели за проверка на улица в града  35-годишен от село Телиш, област Плевен...

публикувано на 27.02.25 в 10:34

Назначен е временно изпълняващ длъжността кмет на Бойчиновци

Таня Петрова ще изпълнява временно длъжността кмет на община Бойчиновци , съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов.  Това е решил Общинският съвет на днешното си заседание. Петрова е заместник-кмет на общината. До тази ситуация се стигна, след като Светлин Сретениев бе отстранен от длъжност кмет, докато се води разследване срещу..

публикувано на 27.02.25 в 09:49

Във Враца организират патриотичен концерт

Общинската управа на Враца ще подари на жителите и гостите на града патриотичен концерт. Събитието е планирано в дните преди националния празник - 3 март . В концерта ще вземат участие танцьорите на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци "Иван Вълев" - Плевен. Спектакълът, озаглавен "На север от Балкана" , ще се проведе днес от 18:00 часа..

публикувано на 27.02.25 в 08:16

Снимката на 26 февруари 2025 година

Инициатива "Ден на розовата фланелка" се проведе днес във видинското Основно училище "Иван Вазов". Тя е част от Международния ден за борба с тормоза в училище, който започва да се отбелязва в Канада и се провежда всяка последна сряда от месец февруари. Министър-председателят Росен Желязков разпореди да бъде изградена връзка между системите на..

публикувано на 26.02.25 в 18:00

Видински ученици казаха "не" на тормоза в училище

Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" .  Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището  Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..

публикувано на 26.02.25 в 16:09

Ученици "плъстиха" мартеници във Видин

Творческа работилница на тема "С хубост срещу зло" организира Регионален исторически музей - Видин . Тя бе посветена на изработването на традиционни мартенички. Събитието се проведе в музей "Кръстата казарма“ и бе насочено към деца до 13 години. Целта на работилницата е да вдъхнови малките участници да творят и да се запознаят с българските..

публикувано на 26.02.25 в 16:05