"Хроники на доброто" ни срещат с едни наистина чудни герои, които правят света по-добър, които дават надежда и оптимизъм на много хора в нужда, но не само на такива. Ние разказваме за различни неправителствени организации, в цялата страна, които работят в различни сфери- образование, култура, екология, спорт. Разбира се най-много са тези, които се занимават със социални дейности, с рижа за болни деца, с грижа за деца, застрашени от изоставяне или пък за деца в институции. "Хроники на доброто" разказват за различни организации, но тях ги обединява едно и това е, че зад тези истории стоят истински хора. Стоят смели хора, които искат да помагат и искат да проумеем всички ние, че България е всеки от нас"-разказва Петя Генова.
Сборникът с очерци описва 30 граждански организации от различни краищата на страната. Автори на историите са шестимата регионални кореспонденти на Информационния портал за неправителствените организации– Диана Желязкова, Елена Тилова, Паулина Гегова, Петя Генова, Росинка Проданова и Цвета Ненова.
В "Хроники на доброто" са включени очерци за пет неправителствени организации от Северозапада-сдружение "Закрилници" от Монтана, Настоятелството на училище "Христо Ботев"– с. Търнава, Врачанско, сдружение "Закрила" от Ловеч, Плевенски обществен фонд "Читалища" и сдружение "Граждански инициативи – Ловеч".
Очеркът, посветен на училището в село Търнава доказва, че училищното настоятелство е жизнена форма за подкрепа на учители и ученици, както обяснява авторът му Петя Генова. Не приемаме това, което правим, а като работа, казва директорът на Основно училище "Христо Ботев" в Търнава Ирена Якова:
"Просто като работа го приемаме съществуването на училищното настоятелство, тъй като при нас това е стара традиция и продължаваме, виждайки резултатите от това група хора да се съберат и да подпомагат училището. Опитваме да създаваме и други форми в подкрепа на училището, но тази е за мен е най-удачна и резултатна, защото само хора, които имат не само визия, а и отношение и желание да подпомагат образованието, се включват в подобни структури."
Вдъхновяващите истории в "Хроники на доброто" можем да видим на сайта Информационния портал на неправителствените организации.
Книгата не се продава, а се разпространява безплатно. Има и електронен вариант, който може да бъде намерен на този линк.Джордже Енеску синтезира целия опит на неговите предшественици, положили основите на съвременната румънска музикална култура, начертавайки нов път за румънския симфонизъм. Обикаляйки градове и села, свири с цигулката си и дирижирайки, способства за разпространението на музикалната просвета в Румъния. Йехуди Менухин казва за него, че "ще остане едно..
"Смятам, че това е правилният път, за да вървиш нагоре се иска постоянство и отдаденост на дадената професия, колкото и трудна да е тя. Наистина напрежението е доста, но на мен ми харесва да съм под пара. Занимавам се с такъв тип кухня, откакто заминах за София да се уча на това нещо и да развивам професията, в личен план и т.н. Файн..
Осем души са получили подслон и подкрепа от началото на зимата в Центъра за временно настаняване във Видин . До края на днешния ден още един човек ще бъде настанен и ще може да изкара зимата на топло. Приютените са мъже и жени, на възраст от 49 до 70 години. Двама от тях - мъже на 49 и 63 години, споделиха как са стигнали до решението да потърсят..
Частично блокирана е работата на общинската администрация в Бойница . Обслужването на населението обаче не е възпрепятствано. Това увери кметът Анета Генчева , след като стана ясно, че токов удар на Бъдни вечер е причинил щети на част от техниката и отоплителните уреди в Общината. Засегнати са също училището, някои от социалните услуги в селото,..
Документален филм, посветен на живота и чудесата, извършени от Свети Ефрем Нови - „Светецът светкавица", ще бъде представен утре във Видин. Лентата е създадена от водещия на новините „По света и у нас“ по БНТ Ангел Бончев. Същия ден в митрополитския храм "Св. Николай" ще бъдат донесени за поклонение иконата и чудотворните мощи на светеца. Кой е..
Васильовден , или Банго Васили (буквално "Куцият Васил"), се празнува от всички ромски групи в България. Известен е и като ромската Нова Година. Празнуването му е свързано с няколко легенди сред общността. В първата Банго Васил е свети Васил - застъпник и защитник на ромите. Той възстановява моста, по който те преминават, след като този мост е бил..
Благотворителна кауза в помощ на бездомните животни организираха учениците от IV "б" клас на СУ "Петко Рачов Славейков" във Видин. Парите, предназначени за подаръци за Коледа и Нова година те дадоха за закупуването на храна за бездомните кучета, за които се грижат от Сдружение за защита на животните "Добрина, Хуманност, Състрадание" в града...