Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На имен ден със Стефан Григоров - спортист №1 на Монтана за 2021 година

Автор:
Снимка: БФ Борба



На Стефановден празнуваме имен ден заедно със Стефан Григоров, който стана спортист №1 на Монтана за 2021 година. Борецът от "Слава" /Монтана/ събра 195 точки в традиционната анкета на община Монтана. 


Как отбелязва имения си ден, както и помагало ли му е името Стефан през годините, разказа за Радио Видин борецът Стефан Григоров.

Радио Видин: Първо започваме с това, че станахте спортист №1 на Монтана за 2021 година. Поздравления за това отличие - да споделите как се чувствате, очаквахте ли го?

Стефан Григоров: Да, станах спортист на Монтана за пети път. Очаквах го, защото борбата си е олимпийски спорт, титулуван спорт, най-титулувания в България, пък аз тази година станах два пъти шампион на България и взех медал от силен международен турнир. Очаквах този приз, има и по-високи върхове, които искам да достигна в бъдеще.

Радио Видин: Да преминем към Стефан. Поводът е Стефановден - да кажете откъде идва името Стефан, на кого сте кръстен, защо?

Стефан Григоров: Кръстен съм на моя дядо. Името Стефан означава венец - от гръцки идва. Гордея се с името си и винаги съм го харесвал.

Радио Видин: Помагало ли ви е името Стефан през годините по някакъв начин, имате ли наблюдения в тази посока, като казвате и венец още повече за значението?

Стефан Григоров: Може би има символика от венец, че във всичко трябва да има постоянство човек, за да постигне целите си в живота.

На този празник винаги съм се събирал в тесен кръг с най-близките хора, не сме правили някакви пищни тържества и задължително има баница на трапезата, обясни още Стефан Григоров.


Цялото интервю чуйте в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

В "Музикална зона" на 20 февруари 2025 слушаме албума Burning for Buddy: A Tribute to the Music of Buddy Rich 1994

Това е проект на барабаниста на рок група "Ръш" Нийл Пърт, в който събира световноизвестни джаз и рок барабанисти, заедно с "Бъди Рич биг бенд", за да отдадат почит към колоса Бъди Рич. 1994 г. излиза първата част, а 1997 г. втора. Някои от имената, взели участие в първата барабанна феерия, на която се наслаждаваме са: Саймън Филипс, Дейв Уекъл,..

публикувано на 20.02.25 в 09:00

Комедията "И верният отговор е..." поставя важните въпроси с усмивка

Отговорите на големите житейски въпроси, представени със средствата на комедията и талантът на младите български актьори Луиза Григорова - Макариев, Боряна Братоева и Христо Пъдев, са събрани в спектакъла "И верният отговор е..." на режисьора Мартин Каров. На 5 март публиката във Видин ще може да гледа и да се забавлява с историята, която разказва..

публикувано на 19.02.25 в 14:00

"Български митове и легенди" представят с късометражни филми във Видин

Четири нови български късометражни филма, разкриващи дълбочината на българските традиции и култура, ще бъдат представени във Видин . Селекцията "Български митове и легенди" е на колектива на най-голямата мрежа за късо кино - "Кинематограф". Мисията на платформата е да популяризира късометражното кино и да го среща с по-широката публика, тъй като..

публикувано на 19.02.25 в 11:32

Гербът на Видин на 89 години

Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..

публикувано на 18.02.25 в 16:11

Видинският отбор по английска реч и дебати се отличи на състезание

Отборът  по английска реч и дебати  "BEST"   на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди .  Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите:  "Аз и..

публикувано на 18.02.25 в 15:00

Зрелостници от Видин представят "Лентата на спомените"

Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..

публикувано на 18.02.25 в 14:00

"Поезията на 90-те оживява" в библиотеката в Монтана

Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в  Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..

публикувано на 18.02.25 в 13:00