Етър спечели турнира “Балчик Къп”

Лидерът във Втора професионална лига Етър (Велико Търново) спечели международния турнир “Балчик Къп”. На финала те победиха с 4:2 след изпълнение на дузпи Витоша (Бистрица). Ветеранът Тодор Колев  донесе успеха на “виолетовите”.

print Отпечатай

Пьотр Нестеров бе обявен за „Спортист на Варна“

Пьотр Нестеров, състезател по тенис на ТК „Ч.море Елит“, бе обявен за „Спортист на Варна“ за месец май в традиционната месечна анкета. Пьотр е двоен шампион -на сингъл и двойки на турнир в Свиленград, 14 г. Има спечелени два златни медала-сингъл и  двойки на турнир в Сливен. Негов личен треньор е Кристиан Илиев. Пьотр Нестеров стана и №1 на варненското..

публикувано на 27.06.17 в 13:48

Черно море се отказа от Кайене

Черно море няма да предложи договор на 21-годишният Валентино Кайене. Холандският футболист, който се присъедини към лагера на моряците в Банско преди седмица, бе освободен. Кайене взе участие и в двете контроли на “моряците” от лятната подготовка – с Левски и Берое, но не впечатли с изявите си спортно-техническия щаб. Старши треньорът Георги Иванов..

публикувано на 27.06.17 в 10:54

Даниъл Спасов шампион на Tennis International Royal Cup

Даниъл Спасов  състезател на ТК „Черно море-Елит“ стана шампион на третото издание на Tennis International Royal Cup tournament. Турнирът се проведе на кортовете на курортен комплекс Албена. На финала Дани бе безапелационен и не даде нито гейм на съперника си побеждавайки го с 4:0, 4:0. Турнирът се проведе под патронажа на Цар Симеон II и перфектната..

публикувано на 27.06.17 в 10:17

Украинец триумфира в международния турнир по шахмат в Албена

Украинският гросмайстор Виталий Бернадски триумфира в традиционния международен турнир по шахмат в Албена с награден фонд 10 хил. евро, осигурени от БФ по шахмат. Шампионът оглави турнира с 8,5 от 9 възможни точки. Единственото реми той направи в седмия кръг с мм Радослав Димитров, който завърши трети със 7 точки. Със същия актив, но с..

публикувано на 26.06.17 в 16:08

Варненка взе европейска купа в клас „Лазер Радиал“

Мариела Николова от СК „Черно море Бриз“ спечели европейската купа по ветроходство в клас „Лазер Радиал“.  Състезанието се проведе в румънския курорт „Ефория Норд“ от четвъртък до неделя. Мариела спечели 6 от провелите се  8 гонки, а в останалите две завърши втора. В класирането след талантливата 19-годишна варненка  втори остана гръцкия състезател..

публикувано на 26.06.17 в 13:09

Волейболистите ще имат две контроли във Варна

Селекционерът Пламен Константинов събира своите избраници на 6 юни в София. Волейнационалите започват подготовка за участието си на Европволей 2017 в Полша.  Освен състезателите, които взеха участие в Световната лига, селекционерът на България е изпратил повиквателни и на още няколко състезатели - Тодор Алексиев, Боян Йорданов, Мартин Божилов,..

публикувано на 25.06.17 в 12:29

Григор Димитров отпадна в Лондон

Григор Димитров отстъпи пред Фелисиано Лопес в драматичен полуфинален сблъсък на тенис турнира от сериите АТР500 в „Куинс клъб“, Лондон. Той загуби от 35-годишния си противник с 5:7, 6:3, 2:6, като двубоят бе спиран за около час поради дъждовното време в английската столица. Григор бе победил именно Лопес във финала в „Куинс“ през 2014 година в друг..

публикувано на 25.06.17 в 12:25