Титла за варненските стрелци

В гр. Търговище се проведе Държавно първенство по спортна стрелба за момичета и момчета на пушка и пистолет. В него взеха участие около 90 състезателя от цялата страна.ОтборЪТ на момичета НА пистолет  от СК “СТРЕЛБА“Варна стана  шампион на България и взе отборната купа.

Отборът беше в състав: Адриана Петрова, Рени Атанасова-възпитанички на спортно училище „Г.Бенковски „Варна с треньор Нина Дякова и Нора Краева ученичка от ОУ“Патриарх Евтимий“-Варна, която спечели място в отбора след като се включи в заниманията по програма на ММС “Спорт за децата в свободното време“ с треньор Доника Йорданова.

print Отпечатай

Украинец триумфира в международния турнир по шахмат в Албена

Украинският гросмайстор Виталий Бернадски триумфира в традиционния международен турнир по шахмат в Албена с награден фонд 10 хил. евро, осигурени от БФ по шахмат. Шампионът оглави турнира с 8,5 от 9 възможни точки. Единственото реми той направи в седмия кръг с мм Радослав Димитров, който завърши трети със 7 точки. Със същия актив, но с..

публикувано на 26.06.17 в 16:08

Варненка взе европейска купа в клас „Лазер Радиал“

Мариела Николова от СК „Черно море Бриз“ спечели европейската купа по ветроходство в клас „Лазер Радиал“.  Състезанието се проведе в румънския курорт „Ефория Норд“ от четвъртък до неделя. Мариела спечели 6 от провелите се  8 гонки, а в останалите две завърши втора. В класирането след талантливата 19-годишна варненка  втори остана гръцкия състезател..

публикувано на 26.06.17 в 13:09

Волейболистите ще имат две контроли във Варна

Селекционерът Пламен Константинов събира своите избраници на 6 юни в София. Волейнационалите започват подготовка за участието си на Европволей 2017 в Полша.  Освен състезателите, които взеха участие в Световната лига, селекционерът на България е изпратил повиквателни и на още няколко състезатели - Тодор Алексиев, Боян Йорданов, Мартин Божилов,..

публикувано на 25.06.17 в 12:29

Григор Димитров отпадна в Лондон

Григор Димитров отстъпи пред Фелисиано Лопес в драматичен полуфинален сблъсък на тенис турнира от сериите АТР500 в „Куинс клъб“, Лондон. Той загуби от 35-годишния си противник с 5:7, 6:3, 2:6, като двубоят бе спиран за около час поради дъждовното време в английската столица. Григор бе победил именно Лопес във финала в „Куинс“ през 2014 година в друг..

публикувано на 25.06.17 в 12:25

Григор Димитров срещу Фелисиано Лопес в Лондон

Испанецът Фелисиано Лопес ще се изправи срещу Григор Димитров в спор за място на финала на турнира на трева от сериите АТР500 в “Куинс клъб”, Лондон. Лопес стигна до двубоя с победителя от 2014 година след успех със  7:6 (5), 6:7 (1), 7:5 срещу чеха Томаш Бердих след 2.31 часа игра. Двубоят между Димитров и Лопес ще бъде днес не преди 16,45 часа, а..

публикувано на 24.06.17 в 09:55

Черно море прави реми с Берое

Черно море записа равенство 2:2 срещу тима на Берое в контролна среща, играна в Разлог. “Моряците” поведоха в резултата с 2:0 до почивката след голове на Цветелин Чунчуков и Георги Илиев. Попадението на Чунчуков бе първо за него с екипа на варненци. През второто полувреме старозагорци се добраха до равенството, след като Георги Иванов смени почти целия..

публикувано на 24.06.17 в 09:54