Нощ на музеите и галериите се организира в Двореца в Балчик. От 20.00 ч. до 22.00 ч. на 20 май входът е свободен. В галерия „Тихото гнездо” от тази дата ще бъдат изложени нови 30 оригинала на Илия Бешков. Всеки, който желае да се докосне до духа на забележителния български класик, може да посети обновената експозиция.
Основната част от проявите ще премине в Художествената галерия. В 18,00 часа ще поздрави присъстващите вокална студия при НЧ „Паисий Хилендарски – 1870 г.”, с диригент Валентина Георгиева. Час по-късно варненският куклен театър „Трик-трак” ще представи постановката „Морски дар”. От 20,00 часа е презентацията на изложбата „Първите български радиоапарати” – частна колекция на балчиклията Даниел Зарев. 30-ет минути по-късно програмата продължава отново с изложба „Метални послания”– живопис и пластики на Христина Цонкова и Венцислав Марков – студенти от специалност „Метал” при Националната художествена академия. От 21.00 часа е концертът на хор „Добруджанки” при читалище „Васил Левски”, с диригент Магдалена Христова, а час по-късно финалът на поздравленията ще постави танцов състав „Веселие”, с ръководител Галина Гавраилова. Тази събота освен Историческия музей, и обектите към него – Етнографска къща и галерията ще бъдат свободни за посещения до полунощ. Иначе Международният ден на музеите е днес – 18 май. За първи път е честван през 1978 г. Решението за това е взето по време на заседанието на ХІ генерална конференция на Международния съвет на музеите, проведена в Москва преди 40 години.
Започна подмяната и монтажът на всички 248 лампи по Аспарухов мост. Чисто новите лампи, които ще се монтират, са от висок клас, с 8-годишна гаранция и подходящи за агресивна морска среда, съобщи кметът на Варна Благомир Коцев. За да се предотвратят задръстванията в натоварените часове на деня е създадена организация и от петък вечерта..
От 1 април Здравната каса ще контролира в реално време издаването на електронни рецепти и изпълнението им в аптеките, съобщиха от институцията. Това означава, че Касата ще проверява достоверността на рецепта в момента на предписването ѝ и така пациентът няма да бъде връщан от аптека заради сгрешени данни в нея, обясниха за БНР от Българския..
Зачестяват сигналите за нарушители, превишаващи 3-часовия престой в обхвата на "синята зона", на местата, предназначени за хора с увреждания. Директорът на общинското предприятие "Общински паркинги и синя зона" Добромир Арнаудов не отрече съществуването на проблема. Той обясни, че 15 екипа от инспектори извършват непрекъснати проверки, но те няма как..
През лятото се очаква да заработи "зелената зона" във Варна. Подготвя се документацията за провеждане на обществена поръчка за софтуерната поддръжка и управление на кратковременното паркиране. Това каза директорът на общинското предприятие "Общински паркинги и синя зона" Добромир Арнаудов. Той припомни, че "зелената зона" позволява 5-часов платен престой..
Здравната комисия в парламента ще разгледа отложения от миналата седмица проект на решение, според който със закон ще се забранят рекламата, предлагането и продажбата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори и техни аналози, включително на електронни цигари, вейпове, дъвки, бонбони и шоколади с такива вещества, предаде БНР. Предвиден е..
В началото на ноември 15 души загинаха, а десетки бяха ранени, след като бетонна козирка се срути на основната железопътна гара в сръбския град Нови Сад. Последваха многохилядни протести с настояване за оставка на правителството. Трагичен инцидент с козирка имаше преди години и във Варна. Изминаха 17 години от смъртта на 22-годишната..
Планирано е спиране на водата за днес и ще засегне живеещите край Варна в местностите "Евксиноград", "Ален мак" и "Кабакум", както и в курортните комплекси "Свети Свети Констанитн и Елена" и "Чайка". Поради планово изграждане на нови ВиК връзки по главен водопровод "Варна-Златни Пясъци - 1 етап" живеещите в посоченит е места остават без..