Александър Александров се завърна в Черно море

Александър Александров е седмото ново попълнение на Черно море. Ръководството на варненския клуб се споразумя с централния бранител и днес защитникът ще подпише договор. Александров, който за последно игра в Левски година и половина, ще носи екипа на “моряците” през новия сезон, за втори път в своята кариера. За близо девет години в Черно море изиграва 217 мача, като е отбелязал 5 гола. Избиран е за футболист номер едно на Варна, има мачове и за националния тим. През 2014 година от Черно море премина в Лудогорец, с който стана два пъти шампион на България и веднъж носител на купата. 31-годишният национал се присъедини към отбора в Банско и се включи в неделното занимание.

Спартак се класира за полуфиналите на Купата

Спартак се присъедини към участниците във финалната четворка на турнира за купата на България по хандбал за мъже. Тимът на Веселин Станков завърши годината с победа, след като надигра в София Железничар с 29:25 (15:9). Ден по-рано за надпреварата се класира и другия варненски тим - шампионът Локомотив.  За Спартак Ивелин Йорданов отбеляза 8 гола,..

публикувано на 17.12.17 в 21:32

Девойките на СОУ “Гео Милев” спечелиха Коледния турнир

Учениците на СОУ “Гео Милев” триумфираха в Коледния турнир по футбол за девойки 5-6 клас. Надпреварата се проведе в зала “Владислав” на спортен комплекс “Черно море” и в нея взеха участие момичета от 8 училища. На второ място в надпреварата се класираха футболистките на СУ “Найден Геров”, а с бронзовите медали се окичиха ОУ “Антон Страшимиров”...

публикувано на 17.12.17 в 21:25

Албена приема "Тенис Европа" при 14-годишните

България ще бъде домакин на международен турнир по тенис за юноши и девойки до 14-годишна възраст от календара на "Тенис Европа", съобщиха от Европейската Тенис Асоциация. Надпреварата ще бъде от най-високата първа категория, а страната ни за първи път организира състезание от толкова висок ранг в тази възрастова група. Турнирът ще се проведе от 26 май до..

публикувано на 17.12.17 в 17:29

Еленчета, джуджета и снежанки на коледна щафета във Варна

Над 130 души на различна възраст и от различни градове в страната се събраха на входа на Морската градина във Варна в съботния ден, за да се включат в карнавална, коледна щафета. Отбори от по 4 човека в 4 обиколки от по 400 метра. Едно от условията - поне една дама в отбора. В екипите, в които са облечени присъства забавен коледен елемент -червена..

обновено на 17.12.17 в 08:52

Шабленски спортисти за първи път в класация "Спортист на годината"

Официална церемония по връчване на наградите „Спортист на 2017“ организира община Шабла за първа година. Призове ще бъдат дадени в следните категории: „Млад спортист на годината“, „Отбор на годината“, „Треньор на годината“, „Спортист на годината“. Номинирани са спортисти, треньори и млади таланти от спортните клубове на община Шабла, показали..

публикувано на 16.12.17 в 16:15

Хандбалистите на Локомотив (Варна) във финалната четворка за Купата на България

Локомотив (Варна) се класира за финалната четворка в турнира за купата на България по хандбал за мъже. Носителят на трофея за последните два сезона разгроми гостуващия Осъм (Ловеч) с 41:19 (21:7) в четвъртфиналите. Така "железничарите" станаха първият отбор, осигурил си място във финалната четворка. По-късно днес и утре са останалите мачове, които ще..

публикувано на 16.12.17 в 14:53

Черно море уреди контроли с Лудогорец и Поморие

Черно море уреди две контроли през зимната си подготовка. На 7 февруари “моряците” ще премерят сили с тима на Лудогорец 2, а на 10 съперник на варненци ще е Поморие. Именно срещу втородивизонния тим, воден от Веселин Бранимиров, Черно море ще представи отбора за пролетния дял от шампионата. “Моряците” се събират за първа тренировка на 8 януари..

публикувано на 15.12.17 в 16:05