Федерер-кралят на Уимбълдън и не само….

Роджър Федерер спечели за рекорден 8-и път титлата от Уимбълдън. На финала швейцарецът победи с 3:0 сета Марин Чилич,  6:3, 6:1, 6:4. Федерер демонстрира впечатляваща форма.

Титлата е втора поредна за швейцареца и общо 5-а за сезона.
Федерер вече е носител на 19-и титли от Големия шлем, което е абсолютен рекорд.

ЦСКА и Левски се срещата за купата днес

Левски и ЦСКА-София отново един срещу друг. Този път мачът е от полуфиналите за Купата на България, реванш. "Сините" спечелиха първата среща с 2:0. За двата отбора спечелването на купата ще е някакъв вид успех този сезон. ЦСКА имаше известни шансове да се бори за титлата с Лудогорец, но това вече не е така. Това ще е четвъртият от общо 5-те мача между..

публикувано на 25.04.18 в 08:44

Блестящ мач за Ливърпул

Отборът на Ливърпул разпиля Рома с 5:2 в първия 1/2-финален сблъсък в ШЛ. Мачът се игра на "Анфийлд". Мохамед Салах направи фантастичен двубой. Вкара два гола и записа две асистенции, съответно в 36-ата минута и в 45-ата, когато удвои. Садио Мане и Роберто Фирмино-2 също се разписаха. В 81-ата и 85-ата гостите отбелязаха чрез Джеко и Пероти, но това не..

публикувано на 25.04.18 в 08:39

Славия на финал

Отборът на Славия се класира за финала за Купата на България по футбол. "Белите" детронираха Ботев (Пловдив) след  с 1:0 на стадион "Васил Левски". Актуалният носител на трофея имаше успех в първата среща с 2:1, като голът на чужд терен се оказа решаващ.  Единственото попадение беше дело на Ивайло Димитров, от дузпа в 66-ата минута. Реферът Станислав..

публикувано на 25.04.18 в 08:25

Ясни двойките за 1/4 финалите при мъжете

Завърши редовният сезон в мъжкия баскетболен шампионат. Ясни са четвъртфиналните плейофни двойки. Левски Лукойл в първия кръг ще срещне осмия в класирането Черно море Тича. Второто място е за Академик Бултекс 99, който срещат седмия Ямбол. Балкан завърши трети, като ще спори с Академик. Рилски спортист ще се изправи срещу петия Берое. Играе се..

публикувано на 25.04.18 в 08:08

Само победа и Монтана е шампион

Баскетболният  Монтана поведе във финалната серия от женското първенство, след като се наложи над Берое Стара Загора със 74-65. При нов успех за Монтана, те стават шампионки на страната. Отборът на Славия спечели бронзовите медали. Те победиха като гост Рилски спортист (Самоков) със 71:51 точки във втория мач от плейофа.

публикувано на 25.04.18 в 08:07

Григор срещу Симон в Барселона

Григор Димитров започва срещу французина Жил Симон на турнира в Барселона. Димитров почиваше в първия кръг.  Симон се наложи над квалификанта Иля Ивашка (Беларус) с 6:2, 6:3. 33-годишният французин е 70-и в световната ранглиста. Симон води с 5:3 победи в срещите с Димитров досега,

публикувано на 25.04.18 в 08:06

Отлично представяне на варненските гимнастици

Резултатин а ГСК „Интерком груп –Черноморски юнак“ от Международен турнир по спортна гимнастика за юноши и младежи  – 20. – 21.04.2018г. – Берлин Турнирът се провежда и организира всяка година от федерацията на Германия. В него  участват най – силните състезатели от възраст – юноши и младежи. Тази година са поканени отбори от 30 държави...

публикувано на 25.04.18 в 08:05