Националите ни по плажен футбол стартират в ЕВРОлигата

Националният ни отбор по плажен футбол стартира утре участието си в ЕВРОлигата. Четвъртият турнир от най-престижната надпревара на Стария континент се провежда в унгарския курорт Шиофок. „Лъвовете“ започват в 15,30 ч. с двубой срещу Дания. Двата тима имат един мач помежду си досега, който се игра през миналата година на същия турнир и на същия плаж. Тогава нашите победиха скандинавците с 5:4. В събота (12 август) срещаме Андора, срещу който нямаме досега сблъсъци. Последният ни двубой е в неделя (13 август) от 18 ч. срещу домакина Унгария. С „маджарите“ сме играли три пъти досега и сме губили и трите пъти – с 1:2 през 2012 г. в световна квалификация в Москва, с 3:7 в Шиофок миналата година и с 2:3 (след дузпи, 5:5 в редовното време) в световна квалификация в Йезело отново през 2016-а.
И трите срещи на България ще могат да се гледат директно в родния ефир, тъй като каналът Mtel Sport 2 ще ги излъчи, както и в интернет платформата на адрес:https://livestream.com/bsww/events/7598071
Българите са от вчера в Шиофок и вече тренират за предстоящите битки. Нека ги подкрепим в трите им мача. За финалите на надпреварата в края на август и началото на септември се класира победителят в групата и три отбора от заелите втори места във всички четири предварителни потока.

Съставът на България:
Вратари: Костадин Иванов (СА-МВР), Добромир Господинов (МФК Спартак)
Полеви играчи: Илиан Димов, Мартин Великов, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Филип Филипов, Иван Мартинов (МФК Спартак), Цено Лозанов (Искър София), Георги Тузаков (Свети Никола Бургас)

Програмата на нашите мачове в Шиофок:
11 август, 15:30 България – Дания
12 август, 15:30 България – Андора
13 август, 18:00 България – Унгария

Черно море отпътува за Турция

Тимът на Черно море отпътува за Турция рано тази сутрин където ще проведе основната част от зимната подготовка. Треньорът Илиан Илиев разполага с 20 полеви футболисти и трима вратари. Във Варна остана Георги Божилов, който ще продължи да се подготвя по индивидуална програма след травмата. Левият бек с френски паспорт Кононго е съобщил, че иска пробите му..

публикувано на 18.01.18 в 10:28

Монтана се справи с Фойникас

Волейболният отбор на Монтана продължава доброто си представяне в  Чалъндж къп. Момчетата на треньора Даниел Пеев постигнаха  победа у дома над гръцкия Фойникас (Сирос), за който играе бившият национал Боян Йорданов. Краен резултат 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:23) в първи мач от 1/8-финалите на турнира. Срещата-реванш е на 31 януари (сряда) от 18,00 часа..

публикувано на 18.01.18 в 08:17

Успех за Лудогорец в първата контрола

Лудогорец спечели  първата си контрола в Турция, надигравайки с 2:0 петия в румънското първенство тим на Ботошани. Клаудиу Кешерю откри резултата в 11-ата минута, а в 90-ата минута Натанаел удвои. 19-годишният Светослав Ковачев стартира като титуляр за шампионите ни. През втората част игра  17-годишният нападател Доминик Янков.

публикувано на 18.01.18 в 08:07

Хоан Бареда приключи

Пилотът на Honda при мотоциклетите на рали Дакар Хоан Бареда приключи участието си. Той бе един от фаворитите за приза в надпреварата. Испанецът изпитваше силни болки след контузия на коляното си. последва проблеми с навигацията, която го обърка на два пъти. самият той призна, че е натрупал огромна умора и няма сили да продължи. Лидерът Адриен..

публикувано на 18.01.18 в 08:06

Загуба за Левски

Левски се провали тотално на старта на зимната си подготовка. Българите загубиха с 0:3 от шампиона на Малта Хибърниънс.  Станислав Костов водеше атаката с подкрепата на  Жуниьор Мапуку и Джерсон Кабрал. Габриел Обертан, Жорди Гомес и Милош Цветкович пропуснаха мача поради леки травми.

публикувано на 18.01.18 в 08:05

Нов успех за Монтана в Европа

Монтана  постигна трета поредна победа в Адриатическата лига. В двубой от втората фаза нашият тим  се наложи като домакин над хърватския Трешневка  с 82:51 (25:12, 12:13, 27:13, 18:12). Най-резултатна за Монтана бе Саманта Буут с 19 точки. По 14 точки добавиха Димана Макариева и Христина Иванова. Монтана излезе на второ място с 5 победи и 3..

публикувано на 18.01.18 в 08:04

Григор с много труден успех

Григор Димитров продължава участието си на Australian Open. Той отстрани много трудно американския квалификант Макензи МакДоналд, 4-6 6-2 6-4 0-6 8-6  . Двамата нямаха мач помежду си до този момент. Изключително тежка среща, в която Григор не показа най-добрата си игра.

публикувано на 17.01.18 в 14:48