Националите ни по плажен футбол стартират в ЕВРОлигата

Националният ни отбор по плажен футбол стартира утре участието си в ЕВРОлигата. Четвъртият турнир от най-престижната надпревара на Стария континент се провежда в унгарския курорт Шиофок. „Лъвовете“ започват в 15,30 ч. с двубой срещу Дания. Двата тима имат един мач помежду си досега, който се игра през миналата година на същия турнир и на същия плаж. Тогава нашите победиха скандинавците с 5:4. В събота (12 август) срещаме Андора, срещу който нямаме досега сблъсъци. Последният ни двубой е в неделя (13 август) от 18 ч. срещу домакина Унгария. С „маджарите“ сме играли три пъти досега и сме губили и трите пъти – с 1:2 през 2012 г. в световна квалификация в Москва, с 3:7 в Шиофок миналата година и с 2:3 (след дузпи, 5:5 в редовното време) в световна квалификация в Йезело отново през 2016-а.
И трите срещи на България ще могат да се гледат директно в родния ефир, тъй като каналът Mtel Sport 2 ще ги излъчи, както и в интернет платформата на адрес:https://livestream.com/bsww/events/7598071
Българите са от вчера в Шиофок и вече тренират за предстоящите битки. Нека ги подкрепим в трите им мача. За финалите на надпреварата в края на август и началото на септември се класира победителят в групата и три отбора от заелите втори места във всички четири предварителни потока.

Съставът на България:
Вратари: Костадин Иванов (СА-МВР), Добромир Господинов (МФК Спартак)
Полеви играчи: Илиан Димов, Мартин Великов, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Филип Филипов, Иван Мартинов (МФК Спартак), Цено Лозанов (Искър София), Георги Тузаков (Свети Никола Бургас)

Програмата на нашите мачове в Шиофок:
11 август, 15:30 България – Дания
12 август, 15:30 България – Андора
13 август, 18:00 България – Унгария

Децата на ФК "Девня" поведоха в класирането

Младите таланти на “Девня 2005” постигнаха поредна победа в първенството на децата. Възпитаниците на Диян Кателиев надиграха драматично гостуващия “Септември” (Тервел) и поведоха в класирането на шампионата. Срещата започна лошо за девненци, които допуснаха гол и въпреки усилията не успяха да го върнат до края на полувремето. След почивката..

публикувано на 22.10.17 в 12:44

"Лудогорорец" заработи 602 хиляди евро от Лига Европа

Българският първенец "Лудогорец" е на 27-о място по приходи от Шампионската лига за миналия сезон, показва докладът на УЕФА.  Разградчани са получили 18.752 млн. евро за участието си в груповата фаза на Шампионската лига през сезон 2016-17, когато се класираха на трето място в компанията на "Арсенал", ПСЖ и "Базел". Към приходите от..

публикувано на 21.10.17 в 12:53

Григор Димитров преодоля Янович

Григор Димитров постигна чиста победа в два сета в очаквано оспорван мач срещу 141-ия в световната ранглиста и 203-сантиметров Йежи Янович - 7:5, 7:6(5) за 1 час и 38 минути на осминафиналите в тенис турнира от сериите АТР250 в Стокхолм. Само един пробив бе нужен на хасковлията за надмощие в първия сет, като той дойде в последния възможен момент при 6:5 в..

публикувано на 20.10.17 в 07:47

Милан прекъсна победната си серия в Лига Европа

Милан прекъсна победната си серия в Лига Европа. "Росонерите" не успяха да се разпишат за първи път през този сезон в турнира, като завършиха 0:0 с АЕК (Атина) на стадион "Сан Сиро". Миланският гранд отново разочарова своите тифози, след като записа три поредни загуби в Серия "А". Италианците бяха в серия от шест поредни победи в надпреварата, в които..

публикувано на 20.10.17 в 07:45

"Лудогорец" с историческа победа над "Брага"

Историческа победа на "Лудогорец" над "Спортинг Брага" изкачи отбора начело в Лига Европа. Късно снощи, тимът от Разград се наложи с 2:0 над "Брага" в Лига Европа. Така "Лудогорец" стана първия български отбор, който триумфира като гост в Португалия и взе три точки. Козмин Моци изведе "Лудогорец" напред в 25-ата минута, а в 56-ата Раул..

публикувано на 20.10.17 в 06:45

LZ yachting 1991 финишира 21-и в пролога в Малта

Българският тим LZ yachting 1991 с шкипер Лъчезар Братоев финишира 21-ви в общото класиране и осми в своя клас IRC6 в пролога (Coastal Race), с който в Ла Валета започна 38-ото издание на ветроходната регата The Rolex Middle Sea Race. 33 екипажа стартираха в пролога, уточнява специализираният сайт nauticabull.com.  Победител в етапа с дължина 15 морски..

публикувано на 19.10.17 в 08:26

Меси реализира гол №100 в европейските турнири

Лионел Меси реализира своя гол №100 в европейските турнири, а Барселона надви Олимпиакос с 3:1 у дома в среща от Група "D" на Шампионската лига, с което каталунците почти си гарантираха продължаването в турнира. Барса вече има 9 точки, а отборът от Пирея е последен с три загуби. В другия двубой от групата Ювентус трудно надви Спортинг (Лисабон) с 2:1...

публикувано на 19.10.17 в 08:03