Черно море Тича с победа и загуба в Пирот

Баскетболният Черно море Тича записа победа и загуба в Пирот, където бе на турне за две контролни срещи. В първия си мач тимът на Дарин Великов отстъпи с 4 точки на Беовук (Белград). Във втората среща в Сърбия варненци биха Лесковац с 15 точки. "Отборът се представи добре - нормално за моментната ситуация, в която се намират.
През следващата седмица Пламен Алексиев ще се включва все по-здраво в тренировките. Със сигурност обаче гардът няма да играе в мачовете в Плевен, където отборът ще участва на турнир на 20 и 21 септември.

Стайков втори в Сърбия, победа за Авджиолу

Екипажът на „Staykov Racing – Georgia“ Пламен Стайков/Давид Кварацхелия (Mitsubishi Lancer Evo IX) завърши на втора позиция в завършилото днес 50-то издание на рали „Сърбия“. Шампионът на България за 2014 и 2016 година не успя да удържи аванса си от 17,3сек. и днес завърши на … сек. зад турския екипаж Орхан Авджиолу/Бурчин Коркмаз (Ford Fiesta..

публикувано на 25.09.17 в 08:02

Бихме Турция на Европейското

Женският национален отбор по волейбол постигна втора победа в групата на ЕП в Азербайджан и Грузия и си гарантира участие в следващата фаза. Българките победиха отбора на Турция с 3:2 гейма. Добриана Рабаджиева е с 19 точки. Днес от 14:30 часа играем срещу Русия в последния си двубой от Група „С“.

Още петима наши стигнаха финалите на европейското по бокс за юноши

Петима български боксьори се класираха за финалите на европейското първенство за юноши в Албена от следобната сесия днес. Ергюнал Сабри спечели в тежък мач срещу Тави Добре от Румъния на полуфинал в кат. до 46 кг. Българското момче си осигури участието в спора за титлата с 3:2 съдийски гласа (29:28, 28:29, 29:28, 28:29, 29:28), а утре излиза..

публикувано на 25.09.17 в 07:59

Добър старт за Лукойл

Лукойл Академик започна европейския си  поход отлично. Българите спечелиха срещу португалския Бенфика с 92:81 т. Мачът се игра в Лисабон. Реваншът в София е във  вторник. Срещата е от втория квалификационен кръг на баскетболната Шампионска лига.

публикувано на 25.09.17 в 07:58

Лудогорец се наложи с 4:1

Лудогорец се наложи с 4:1 като гост Септември в мач от 10-ия кръг на Първа лига. . Гол на Крис Гади в 45-ата минута изведе домакините напред.  В 54-ата Натанаел изравни, а две минути по-късно Джоди Лукоки отбеляза втори гол. Пет минути преди края на мача Вандерсон се разписа за 1:3. В 88-ата минута Лукоки покачи на 1:4.  Лудогорец изигра много..

публикувано на 25.09.17 в 07:56

Българите са в дивизия "С"

Българският национален отбор ще участва в дивизия "С" на новия турнир Nations League, който стартира догодина. УЕФА създаде турнира, за да дава възможност за по-чести срещи на националните отбори. Лига Европа и Шампионска лига като че ли оставят националните тимове на заден план. В Nations League ще участват всички 55 европейски федерации със своите..

публикувано на 22.09.17 в 08:16

Турнир за хора в колички започва днес във Варна

Днес във Варна стартира  6-ят международен турнир по баскетбол с колички.  Отборите са разделени в две групи, едната с два отбора, а другата с три. В група А са отборите на "Александър Велики-1994" /Гц/  и отборът на ЦСКА, в група B са отборите на Айдин, Никея Варна и Балкан-София. 22.09 08:30  "Александър Велики`1994– ЦСКА (група..

публикувано на 22.09.17 в 08:06