Лодки Optimist, Laser 4.7 и 420 се състезават в „Порт Варна 2018”

Стартовете от Международната ветроходна регата „Порт Варна 2018” за класовете Optimist, Laser 4.7 и 420 се провеждат в в акваторията на Варненски залив. Гонките започнаха днес и ще продължат до  четвъртък. Надпреварата е организирана от яхт клуб „Капитан Георги Георгиев Порт Варна” със съдействието на Община Варна, Пристанище Варна и спомоществователи.
Главен съдия на регатата е Евгений Мавродиев. Председател на Международното жури е Шломо Голдщайн (Израел, IJ), членове проф. Камен Фильов (IJ), Елпида Сагкинету (Гърция) и Алехандро Ернандес (Испания).
В най-масовия клас Optimist стартират и състезатели от Морски клуб Сирос и клуб Морски дейности Тенерифе. Гостите работят съвместно с ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна” по проект S3S, финансиран по програма Erasmus+ Sport.

Започва европейското турне на Ивана Симеонова

Тази седмица с откритото първенство на Чехия за младежи и девойки (19-21 юли) започва турнето по европейските терени на състезателката на спортен клуб "Про Голф"  и националния ни отбор по голф Ивана Симеонова. Ивана е все още на 17 години, което и позволява да участва в младежките турнири, но състезанията които попаднаха в календара на младата ни..

публикувано на 18.07.18 в 15:44

Започна подготовката на "Албена" за еропейски курорт на спорта 2019 година

В курорта “Албена” стартира подготовката за домакинството на “Европейски курорт на спорта 2019 година”. В тази концепция са заложени провеждането на тенис турнири от най-висока категория. Карол Кучера - едно от големите имена на словашкия тенис пристигна край морето, за да предаде своя организационен опит на домакините. Част от програмата му включваше и..

публикувано на 18.07.18 в 15:29

"Спартак" взе Кръстовчев и ляв бек от Балчик

"Спартак" (Варна) привлече ветерана Еньо Кръстовчев. 34-годишният нападател напусна родния Марек и ще помага на варненския тим да се завърне в професионалния футбол.  Кръстовчев се завръща в Спартакслед 5 години. Той вече е водил атаката на Спартак през пролетта на 2013 година в „Б” група, когато записа 7 мача и един гол. Селекцията в Спартак продължи..

публикувано на 18.07.18 в 13:12

Лудогорец продължава срещу Видеотон

Лудогорец надигра с 2:0 като гост Крусейдърс в среща реванш от първия предварителен кръг на ШЛ и с общ резултат 9:0 продължава напред. Сега българите се изправят срещу шампиона на Унгария Видеотон. Автогол на Браун в 11-ата минута, след което Якуб Шверчок удвои в 65-ата минута.  Цветомир Панов, Антон Недялков и Димо Бакалов записаха игрови минути с екипа..

публикувано на 18.07.18 в 08:42

Ансамбълът ни игра на „Спортпалас“

Националният ни ансамбъл по худ.гимнастика показа през зрители съчетанията си снощи на „Спортпалас“. Нашите момичета се готвят тук за предстоящите две отговорни състезания-Световните купи в Минск и Казан. От Варна ансамбълът се прибира в София. По традиция в морската столица винаги изпращат с пожелания за добро представяне българския национален..

публикувано на 18.07.18 в 08:05

Резил за Левски

Отборът на Левски с пореден резил. Те  отпаднаха още в първия предварителен кръг на Лига Европа от Вадуц. „Сините“ победиха с 3:2 носителя на Купата на Лихтенщайн, но с общ резултат 3:3 отпаднаха от надпреварата. Буш пък пропусна дузпа в 75-ата минута.

публикувано на 18.07.18 в 08:00

Анита Доганова се изправя срещу Александра Тончева на MAXFIGHT 41 на 2 август

Зрелищен двубой се задава на 2 август в гала вечер в Свети Влас. Срещата в клетката между най-добрите ни ММА състезателките се организира от веригата MAXFIGHT. Анита Доганова ще застане срещу Александра Тончева след две победи в професионалния ММА. Бижу, което впечатлява със своята женственост, Анита е истински войн в клетката. Родена е на 21.12.1989 г...

публикувано на 17.07.18 в 13:43