Бихме Пуерто Рико и настроението отново е на ниво

Автор:

Нашите волейболни нацинонали записаха победа с 3-0 гейма днес срещу тима на Пуерто Рико.

Важно беше да запишем чиста победа, заради по-големия брой точки, които важат и във втората фаза на шампионата.

В стартовия ни тим започнаха Пенчев и Гоцев. Скримов беше на пейката, но явно контузията му не позволява пълно натоварване, иначе участва в загрявката. Спечелихме първия гейм с 25-16. Втората част отново премина под диктовката на българите.

Пуерто Рико играха слабо на блокада, а и в посрещане не стояха добре. Разликата в класите е видима и в полза на тима ни.

В края на тази част имаше леко отпускане в играта ни. За българския отбор в игра се появи Розалин Пенчев. Спечелихме втория гейм с  25-18. През третия гейм темпото поспадна. Българите обаче действаха по-рационално и спечелиха с 25-21, а с това и победата с 3-0 гейма.

Залата във Варна обаче не беше пълна

Утре нашият тим ще почива.

България е сред дванадесетте най-добри отбора на световното по футбол за бездомни

България се нареди сред първите 12 в Мексико Сити, след като победи с 3:2 тима на Австрия във финалната фаза на турнира. Късно снощи националите загубиха с 4:6 от Индонезия и пропуснаха шанса да играят днес мач за деветото място на Мондиала. В крайна сметка българският тим ще се изправи срещу Коста Рика в двубой за единадесетата позиция в..

публикувано на 18.11.18 в 10:15

Направихме равен с Кипър, 1-1

Отборите на Кипър и България изиграха петия мач от група 3 на Лига "С" от Лигата на нациите. Кипър и България направиха 1-1.  Захариу даде аванс на домакините в 24-ата минута. Това е първи гол за този футболист с екипа на Кипър. Николай Димитров изравни в 89-та минута. Силно първо полувреме направиха двата тима. Българите имаха три чисти голови..

публикувано на 16.11.18 в 23:37

"Черно море" с успех срещу "Пирин" у дома

Волейболистите на "Черно море" се поздравиха с домакински успех срещу тима на "Пирин" /Разлог/. Във Варна гостите отстъпиха с 1-3 гейма. Имаше много нерви в мамча, а успехът не дойде лесно, въпреки този резултат. Домакините направиха много грешки в разиграванията, а на блокада играха на приливи и отливи. Успехът е важен за младия тим на варненци.Първа..

публикувано на 16.11.18 в 21:54

В понеделник стават ясни победителите за октомври`2018

В понеделник /19.11.18 г/ ще се проведе церемонията по връчването на наградите на победителите в анкетата "Спортист на Варна" за месец октомври`2018. Церемонията ще се състои в Юнашкия салон от 12.00 ч. По време на срещата ще бъде връчена специална награда във връзка с популяризирането на парашутния спорт във Варна. Дълги години Радио Варна е медиен..

публикувано на 16.11.18 в 17:16

Професор Златев: „Трябва стабилна връзка между науката и спорта“

Професор Златко Златев участва на кръгла маса по проблемите на спорта в София, където изнесе доклад. Интерес към темата е имало, а той ни очертава акцентите на своя доклад в интервю за Радио Варна. През последните години стана доста модерно да се правят подобни срещи и да си дискутират проблемите на спорта най-вече сред подрастващите. Професор..

публикувано на 16.11.18 в 17:05

Черноморски маратон „Ракитника“

За трета поредна година ще се проведе  „Черноморски маратон: Ракитника”. Събитието се организира от екипа на Платформа за любителско бягане iRun.bg. Трасето е изключително разнообразно и предизвикателно и е едно от най-красивите във визитната картичка на организацията. Участниците ще се докоснат до красиви есенни пейзажи, плажен пясък, цветни..

публикувано на 16.11.18 в 13:07

Рууни се сбогува с националния тим

Уейн Рууни изигра 120-ия си и последен мач за националната фланелка на Англия. Той си взе сбогом с националния отбор при победата над САЩ с 3:0. Рууни влезе като резерва през второто полувреме, но не успя да се разпише. 33-годишния нападател повече няма да играе за първия тим на родината си. Джеси Лингард, Трент Александър-Арнолд и дебютантът Калъм..

публикувано на 16.11.18 в 10:10